Açık lisede seçmeli derslere girmemek OBP etkiler mi?

Makavelix

Decapat
Daha fazla  
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam bilginiz olduğunu düşünerek yazıyorum 253 kredim ve 4 zorunlu dersim var fakat OBP yükselmesi adına 11 adet ders seçtim halk eğitim merkezi müdürünün seçmeli dersleri vermessen veya kalır isen OBP'yi etkilemiyor sözüne güvenerek aklımda tüm sınavları vermek vardı fakat girdiğim bir derste 8.sorudan itibaren boş bıraktım kasıtlı olarak bu seçmeli dersten kalmam söylendiği gibi etkilemiyor değil mi bir de diğer seçmeli derslere direkt girmesem yine etkilemiyor şimdiden teşekkürler cevap için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle söyleyebilirim ki seçmeli dersler evet kredi durumunuzu etkilemez. Kalsanız da değişen bir şey olmaz. Ancak OBP'nize etki eder maalesef. Çünkü dönemlik ortalama hesaplanırken tüm dersler baz alınaraktan hesaplaması yapılıyor. Siz de o derslerden belirli not alıyorsunuz, ortalamanıza etki eder dolayısıyla. Keşke kasıtlı olarak boş bırakmasaymışın.

Halk eğitimde müdür olan kişi bana kendisi böyle bir şey yapmamı söyledi. Yanlışlık olmasın eğer 100 alamayacağım bir sınava halihazırda girmişsen boş bırak seçmeli dersleri OBP'yi etkilemiyor gibi bir beyani oldu.
Gidip sorunca konuyu güncelleyeceğim kesin bir bilgi olması adına.

Halk eğitimde müdür olan kişi bana kendisi böyle bir şey yapmamı söyledi. Yanlışlık olmasın eğer 100 alamayacağım bir sınava halihazırda girmişsen boş bırak seçmeli dersleri OBP'yi etkilemiyor gibi bir beyani oldu.
Gidip sorunca konuyu güncelleyeceğim kesin bir bilgi olması adına.

Hocam selam, sonuç olarak boş bırakmak OBP'yi etkiler mi ona göre ben de seçmeli dersleri boş bırakmayı düşünüyorum.

Hocam selam, sonuç olarak boş bırakmak OBP'yi etkiler mi ona göre ben de seçmeli dersleri boş bırakmayı düşünüyorum.

AÖL kendi sitesinde 9.madde'de şöyle yazıyor: Açık Öğretim Lisesinde diploma notu (not ortalaması) sınavlarda başarılan derslerin notlarının ağırlıklı ortalamalarının aynı derslerin haftalık ders saatlerinin toplamına bölünmesiyle oluşur. Öğrencimiz tasdikname belgesi ile kayıt olmuşsa tasdikname ile getirdiği başarılı derslerin notları da bu ortalamaya dâhil edilir. Sınavlarda alınan başarısız notlar diploma notunu etkilemez. Yani başarısız olursak etkilemiyor ben boş bırakacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı