Çözüldü Açık lisede telafi sınavı yapılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Hayır, neden olsun? Kalınca kalmış oluyorsun, telafisi olmaz. Sonraki sınava tekrar sınavına girersin, 3 kez kalırsan muaf olursun ancak o dersin kredisini alamıyorsun.

Onun dışında Türk Dili ve Edebiyatı dersinden muaf olamıyorsun. O dersi geçmek zorundasın.
Hayır, neden olsun? Kalınca kalmış oluyorsun, telafisi olmaz. Sonraki sınava tekrar sınavına girersin, 3 kez kalırsan muaf olursun ancak o dersin kredisini alamıyorsun.

Onun dışında Türk Dili ve Edebiyatı dersinden muaf olamıyorsun. O dersi geçmek zorundasın.

Çözüm

Fizik kimya çok şüpheli. Bu derslerin birinden kalırsam sınıfı geçemeyecek miyim yani tekrar mı okuyacağım? Diğer herşey tas tamam.

@LeonScottKennedy, açık lisede sınıfta kalma geçme olayı yoktur. Kredin tamamlanana kadar ve ortak dersin olmayıncaya kadar dönemlik kayıt yaptırırsın.

Onun dışında o belirttiğin derslerden 3 kez kalman durumunda muaf olursun ancak o dersin kredisini alamıyorsun.

@LeonScottKennedy, açık lisede sınıfta kalma geçme olayı yoktur. Kredin tamamlanana kadar ve ortak dersin olmayıncaya kadar dönemlik kayıt yaptırırsın.

Onun dışında o belirttiğin derslerden 3 kez kalman durumunda muaf olursun ancak o dersin kredisini alamıyorsun.
Ben şuan lise 2 ye geçtim. Diyelim ki fizikten kaldım. 3.ten devam edebilir miyim NORMAL OKUL olarak? Kredimin yetmesi lazım değil mi?

@LeonScottKennedy, şu şekilde anlatabilirim, daha açıklayıcı olacağını düşünüyorum.
2. dönem açık liseye geçtin, 4. dönem olarak gözükürsün. 4. dönem fizik dersinden kaldın diyelim, o dersi almaya devam edersin. 5. dönem fizik dersini almana engel olmaz. Muaf olana kadar karşına çıkar ama Edebiyat dersini vermek mecburiyetindesin. Edebiyat dersinden kesinlikle muaf olunamıyor.

@LeonScottKennedy, şu şekilde anlatabilirim, daha açıklayıcı olacağını düşünüyorum.
2. dönem açık liseye geçtin, 4. dönem olarak gözükürsün. 4. dönem fizik dersinden kaldın diyelim, o dersi almaya devam edersin. 5. dönem fizik dersini almana engel olmaz. Muaf olana kadar karşına çıkar ama Edebiyat dersini vermek mecburiyetindesin. Edebiyat dersinden kesinlikle muaf olunamıyor.
Haaa teyzemin sınavını ben yaptım mesela sınav günü bir dersten 2 3 tane vardı kalmış derslerden. Tamam ya herhalde kalırsam 2. sınıfın 2. dönemi yani önümüzdeki sınava kaldı iş.

@LeonScottKennedy, dediğim gibi muaf olunabilir ancak o dersin kredisi alınmaz. Onun dışında açık lise bir şekilde biter ya :D Bitiremezsin diyenlere de pek aldırma. Kaldı ki bakanlıkta öğrenciler bitirsin diye uğraşıyor. Örneğin, 18 yaş ve üzeri için dönem zorunluluğu 8'den 5'e indirildi, kredi düşürüldü. O şehir efsanesine aldırma derim yani. Seçmeli derslerin kredileri arttırıldı.

Geri
Yukarı