Açık liseye geçilirse sınıf tekrarı yapılır mı?

SelimYildiz

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim 30.5 gün devamsızlığım var. Müdür ile konuştum, devamsızlık silemiyorlar yani sınıf tekrarı yapmam lazım. Açığa geçersem sınıf tekrarı yapmam gerekmiyor değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır gerekmez. Açık eğitimde devamsızlık diye bir şey yok.
Eğer özürlü devamsızlık hakkın (20 gün) duruyorsa, gitmediğin günleri dilekçe ile özürlüye çevirebilirsin.
Dilekçe örneği;
mazeret-dilekce-ornegi.jpg

Gerekmiyor ancak benim merak ettiğim şey şu, bu tarz bilgileri size kim söylüyor? Merak etmiyor değilim, ortada AÖL hakkında çok yanlış bilgiler dolanıyor. Millet de inanıyor tabii ki.

AÖL'de okula devam zorunluluğu olmadığından dolayı problem oluşturmaz. Ancak mesleki açık öğretimde haftada belirli gün okula gidiyorsun, onun da problem oluşturacağını sanmıyorum. Gene de mesleki açık öğretime geçeceksen sorarsın müdür yardımcısına.

Yok hayır mesleki açık öğretime geçmeyeceğim yani üniversitesi sınavına hazırlanacağım zaten dershaneye gidiyorum sadece okulu sevmediğim için okulu ekip dershaneye gidiyordum ve devamsızlık sınırını aştım.

@SelimYildiz, sorun oluşturmaz. İlk dönem bittiğinde açık liseye kayıt olabilirsin.
Hocam hortlatıyorum kusuruma bakmayın açık öğretimde devamsızlıkla alakalı neredeyse her konuda siz varsınız acaba öğretim üyesi misiniz? Bir de müdür yardımcım 30 günü geçtiğim için başvurun reddedilir dedi doğruluk payı nedir acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı