Açık liseye geçilmeli mi?

Teknopatc

Decapat
Daha fazla  
Merhaba şu anda meslek lisesinde 11. sınıfta okumaktayım. Zaten kültür ders sayısı çok az yani yok denecek kadar az. Meslek dersleri ise pek bir şey öğretmiyor. Yani boşa okula gidip geliyorum. Okuldan çok sıkılmaya başladım. Okuldaki öğrencilerden çok sıkılmaya zorbalıklarından daha da çok sıkılmaya başladım. Günde 9 10 saat kaybediyorum. Bu da neredeyse 1 gün demek. Yani tüm günüm boşa gidiyor. Benim şu anda hem TYT hem AYT bilgim çok az. Yaklaşık 1 aydır açık liseye geçmeyi düşünüyorum. Açık liseye geçip YKS çalışmam sizce mantıklı mı? Geçmeli miyim? Lütfen bana yardımcı olun. Etrafımdaki bütün öğrenciler çok umursamaz nasıl bu kadar rahat olmayı başarıyorlar anlayamıyorum. Yani zaten önümde pek fazla bir meslek seçeneği de yok. Bu arada polis olmak istiyorum. Lütfen yardımcı olun. Teşekkürler.

Eğer kendini geliştireceksen neden olmasın? Ayrıca polis olmak için açıktan bitirmek bir engel değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Liseyi bitirdim, üstüne de gittim 4 yıllık iki tane üniversite bitirdim. Şu anki aklım olsa bırak üniversiteyi, liseyi bile okumazdım.
Bende düşünüyorum açık liseye geçip hem açıktan okumak hemde az buz para kazanıp aileme destek olmak . Ama endişeliyim. Geçince pişman olur muyum diye ?

Bende düşünüyorum açık liseye geçip hem açıktan okumak hemde az buz para kazanıp aileme destek olmak . Ama endişeliyim. Geçince pişman olur muyum diye ?
Ne seçim yaparsan yap aklın her zaman diğer seçenekte kalır. İnsanın yapısı bu. Enine boyuna düşünüp o şekilde karar vermen en doğrusu.

Ne seçim yaparsan yap aklın her zaman diğer seçenekte kalır. İnsanın yapısı bu. Enine boyuna düşünüp o şekilde karar vermen en doğrusu.
Öncelikle ilginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim . Etrafımda konuşacağım kişi olmadığı halde tanımadığım birinin bana böyle yardım etmeye çalışması beni çok mutlu ediyor. Ama şöyle birşey de var ben şimdi açığa geçmesem bile zaten birşey öğrenmiyorum meslek lisesinde . Kendi kendime diyorum açığa geçmesem birşey de öğrenemeyeceğim . Üniversiteye çalışmaya zamanda olmayacak . Çok kararsızım . Ne yapmalıyım bilmiyorum.

Öncelikle ilginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim . Etrafımda konuşacağım kişi olmadığı halde tanımadığım birinin bana böyle yardım etmeye çalışması beni çok mutlu ediyor. Ama şöyle birşey de var ben şimdi açığa geçmesem bile zaten birşey öğrenmiyorum meslek lisesinde . Kendi kendime diyorum açığa geçmesem birşey de öğrenemeyeceğim . Üniversiteye çalışmaya zamanda olmayacak . Çok kararsızım . Ne yapmalıyım bilmiyorum.
:) Bizimle de konuşan olsaydı keşke.

Ailenle konuştun mu bunu hiç?

Geri
Yukarı