Açık liseye geçilmeli mi?

Emir Usta

Hectopat
Kek günü
Daha fazla  
Merhaba ben yazılım okumak amacıyla meslek lisesine geldim. Okulun ilk günü pişmanlıkla hüngür hüngür ağladım. Anadoluya geçmeye çalıştım ama okullarda ya kontenjan olmuyor ya da beni almıyorlar. Meslekte ortalamam şuan 86. Yani derslerimden yüksek not aldım 1 zayıftan başka zayıfım yok ama ben artık burda dayanamıyorum. Açığa geçip evde çalışırım ve bir yandan ingilizce kursuna ve fitness'a giderim diye planladım. 11, 12. sınıf çağına geldiğimde ise dershaneye gidip kendimi netlerimde geliştirmeyi düşünüyorum. Sizce bu mantıklı mı veya üniversitede başarılı olur muyum? Ya başarılı olamazsam? yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Anneme anlattım sen okumazsın diyor ve bu çok zoruma gidiyor sürekli üzülüyorum.

9-10. Sınıfta çok mantıksız. 11'de düşünebilirsin belki. OBP puanın kaç bu arada?

Anneme anlattım sen okumazsın diyor ve bu çok zoruma gidiyor sürekli üzülüyorum.
Benimde sınıftakiler öyle diyor hep etütde birisi soru sormaya geldiğinde bakabilirmiyim diyorum. Hayır sen ne anlarsın bundan gibi şeyler diyorlar. O an bi dayak hissi oluşuyor ama neyse. (Hep netlerimin düşüklüğünden kaynaklı. Kendileri yüksek yapınca kendilerini 3 harfli bişey zannediyorlar.)

OBP puanınız çoğu AL için gayet yeterli. Bence nakil denemeye devam edin. İyi bir AL'ye gidip çalışmayla yazılım mühendisliği okumak daha mantıklı, keşke yazılım okumak için meslek lisesini seçmeseydin. OBP'nde yüksekmiş hem.
neden 9-10da mantıksız?

Benimde sınıftakiler öyle diyor hep etütde birisi soru sormaya geldiğinde bakabilirmiyim diyorum. Hayır sen ne anlarsın bundan gibi şeyler diyorlar. O an bi dayak hissi oluşuyor ama neyse. (Hep netlerimin düşüklüğünden kaynaklı. Kendileri yüksek yapınca kendilerini 3 harfli bişey zannediyorlar.)
dershaneye gidiyor musunuz

OBP puanınız çoğu AL için gayet yeterli. Bence nakil denemeye devam edin. İyi bir AL'ye gidip çalışmayla yazılım mühendisliği okumak daha mantıklı, keşke yazılım okumak için meslek lisesini seçmeseydin. OBP'nde yüksekmiş hem.
2 aydır kontenjan bekliyorum ve hala asla kontenjan yok

neden 9-10da mantıksız?

dershaneye gidiyor musunuz

2 aydır kontenjan bekliyorum ve hala asla kontenjan yok

9-10 TYT konuları, ayrıyeten çok erken açığa geçmek için. Ağır bir programın da yok. 11'de geçmeyi düşünebilirsin.

Açığa geçmek istiyorsan illaki, mecbur ikinci döneme kadar bekleyeceksin. İkinci dönem başında nakil durumlarını tekrar kontrol et. O zaman belki kontenjan olur.

Bu arada kusura bakmayın, bilgisayarıma erişimim yoktu bir süredir cevap veremedim.

Geri
Yukarı