Açık liseye geçiş

Sülo21

Centipat
Daha fazla  
12. sınıfta açığa geçip dershaneden ve evden çalışarak ilerlemek sizce mantıklı mı?

Son düzenleme:
Bende öyle yapmayı planladım ama mantıksız olduğunu gördüm okulda öğretmenler 12. sınıflarla ayrı bir ilgileniyor üstüne dershaneye gidip evde de çalışmak güzel bir bilgi kombosu bence.

Bende öyle yapmayı planladım ama mantıksız olduğunu gördüm okulda öğretmenler 12. sınıflarla ayrı bir ilgileniyor üstüne dershaneye gidip evde de çalışmak güzel bir bilgi kombosu bence.

Evet o da mantıklı olabilir ama okuldan sonra çok yorgun oluyorum ve evde çalışmaya vakit bulamıyorum.

İnternette gördüğümde 1.dönem 12.sınıfın bütün konularını bitiriyorlarmış. 2. dönem açığa geçmek kesinlikle mantıklıymış.

Okuldan okula değişebilir sanırım.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE biraz bilgilendirebilir misin rica etsem.

Son düzenleme:
Geçen sene ben de üniversiteye hazırlanmak için açığa geçmiştim, istediğim bölümü kazandım. Dershanenin dersleri ve evde kendim çalışmam yeterli oldu benim için. Ama geçen sene açık lisenin sınavları internetten olduğu için bayağı kolaydı, bu sene yüz yüze olursa onlara da çalışman gerekebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, bir sıkıntı çıkarmaz okuduğun lise ve lise diplomasıyla işe alan bir yer olmadığı sürece de lise diploması da sıkıntı çıkarmıyor ki artık herkesin üniversite mezunu olduğu bir zamanda da lise diplomasına pek bakılmıyor. Galatasaray lisesi gibi prestijli liselerden mezunsanız avantaj sağlayabilir. Galatasaray lisesinin dışındaki liselerin avantaj sağlayacağını sanmıyorum. Herkesin üniversite okuduğu zamanda da lise diploması pek önem görmüyor :D

Hayır, bir sıkıntı çıkarmaz okuduğun lise ve lise diplomasıyla işe alan bir yer olmadığı sürece de lise diploması da sıkıntı çıkarmıyor ki artık herkesin üniversite mezunu olduğu bir zamanda da lise diplomasına pek bakılmıyor. Galatasaray lisesi gibi prestijli liselerden mezunsanız avantaj sağlayabilir. Galatasaray lisesinin dışındaki liselerin avantaj sağlayacağını sanmıyorum. Herkesin üniversite okuduğu zamanda da lise diploması pek önem görmüyor :D

Anladım teşekkür ederim okuldan eve gelince yorgun ve uykulu oluyorum çalışmaya vaktim olmuyor ve o yüzden dershane ve ev olarak çalışmayı düşünüyorum bunlara eğitim koçu ya da özel derste eklenebilir.

Dershaneye gitmesen bile açık lise her yönden avantaj sağlayacaktır. Tüm gün evde oluyorsun, okul sınavları, performans notları gibi saçmalıklarıyla da uğraşmıyorsun. Birçok yönden avantajlı, okul birinciliğin yoksa kesinlikle geçilebilir. Tavsiye ederim. Açık lise işleyişi hakkında bir fikrin yoksa da konu açarak beni etiketleyebilirsin, bilgiliyim. Yardımcı olmak isterim.

Geri
Yukarı