Açık liseye geçiş

KaganKose

Hectopat
Merhaba dostlar sizlere benim hayatımı çok ilgilendiren bir soru soracağım. Bu soruya gerçekten hayat dönüm noktası gibi bakmanızı istiyorum ve ciddi düzgün cevaplar verirseniz çok mutlu olurum. Şimdi ben 17 yaşımı doldurmuş 18 yaşımdan gün almış bir 2002 liyim. 2014-2015,2015-2016 yılları arasında 8. Sınıfta 2 kez kaldım 1 dondurma 1 kez de devamsızlıktan kalma gitmedim. Olmadı belli sorunlar oldu. Onu açmıyorum. Sonra 8. Sınıfı geçen dönemden önceki dönem bitirdim ve geçen sene 9'a geçtim gene devamsızlıklar yaparak hocaların beni sevmesi ile geçirildim notlarım kötü değildi 40 50 gün devamsızlığa rağmen hiçbir dersten kalmadım. Gittiğim lise meslek lisesi olduğu için 10. Sınıfta bir bölüm seçmem gerekiyordu günümüzde popüler bilişim bölümünü seçtim laptopumu aldım. Hazırlandım ama okula ailem tarafından 2014'den sonra hala zorla gönderiliyordum kaç kez açık lise ye yazdırılmam gerektiğini söyledim dinlemediler açık lise de çapulcular okuyor gibi bir tavır aldılar ve şu an geldiğim durum okula gitmemek dönem başladı ama yapamıyorum zamanında psikolojik tedavi gördüm. Okulda birkaç olay yaşadığım için okul ortamına karşı çok kötü bir hastalık oluştu. Ben de gidemiyorum sabah kalktığım zaman beynim yok diyor ve şu an açık lise ye geçmek istiyorum yol yakınken dil bilgim altyapım var İngilizce akıcı olmasa da konuşabiliyorum.
Açık lise ye geçiş yapıp kredi toplayarak sınavlara girerek bu seneyi tamamlayıp seneye devam edip bir işe girip İngilizce kursu ve açık lise dershanelerine giderek lise diplomamı almak istiyorum. Sorun ders çalışmak değil sorunum okula gitmek bir travma atlattığım için olmuyor. Meslek lisesinde okursam üniversite gene zor biliyorsunuz meslek liselerinden üniversiteye giden kişi sayısı azdır çalışınca her şey olur tabii ki ben de bu yönden ilerleyeceğim günlük gerektiğince çalışıp seneye bir iş bulup dershane kurs iş ile götürüp kredimi tamamlayıp diplomamı almak istiyorum anlayamadığım son şey de şu açık lise den diploma alıp üniversiteye gidilmiyor mu gidiliyor tek iş çalışmak hem de çok hiçbir farkı yok işe alacak adam üniversite ne bakar hangi projelerde yer aldığına bakar üniversiteyi de 4 yıllık örgün eğitim görerek bitirmek istiyorum tabii üniversite sınavını 2. kez de geçeceğim büyük ihtimal yorumları alalım açık liseden okuyunca çapulcu olunuyor algısını kıralım. Herkese teşekkürler. Çok uzun yazdım ama hayatımın çok önemli bir eşiği dostlarım iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı