Açık liseye geçmek için ne yapılması gerekli?

Teknopatc

Decapat
Daha fazla  
Şu anda 11. sınıf meslek lisesine gidiyorum ve 2. dönem açık liseye geçmek istiyorum. Ama ne yapmam gerek okul müdürü bana ne yapacağımı söyler mi? Beni yönlendirir mi? Sınavlara nasıl gireceğim? Herhalde bu sene açık lise sınavları Online olacakmış.

@The Tribal Chief, evet. Ancak bu durum açık öğretimi etkilemiyor, biliyorsun ki açık öğretime okuldan atılanlar, iki sene kalanlar vs. gönderiliyor. Normal öğrencilerin gitmediği gibi bir algı oluşmasın, tabii ki isteyen gidebilir. Ama arkadaş açık öğretime geçeceği için problem oluşturmaz.

Size son bir soru sormak istiyorum. Ben sizce meslekten açığa geçmek ile hata yapmış olur muyum?

@Teknopatc, hayatının doğrusunu yapmış olursun. Bunu ciddi söylüyorum, kaldı ki liselerin ciddi bir niteliği kalmadı. Lisede boş yere vakit kaybetme, şimdiden hayırlı olsun.

Ya zaten elimde o kadar meslek tercihi yok. Bir hayalim vardı küçüklükten beri polis olmak. Onun için hem YKS çalışırım diyorum kendi kendime. Geriye kalan vaktimde de çalışıp para kazanmak istiyorum. Belki meslek bile öğrenebilirim. Ama tek korkum şu açık lise sınavlarından kalmam, değil mi? Şu anda ortalamam iyi; matematik 87, edebiyat 75. Hani geçerim, değil mi? Sınavlardan kalmam?

@Teknopatc, istersen geçen senenin sorularını inceleyebilirsin. Oldukça basit oluyor :D 11. sınıfın 2. dönemi açık liseye geçeceğin için 6. dönem olarak gözükeceksin. 6. dönem çıkmış sorularına bakabilirsin.

@Teknopatc, istersen geçen senenin sorularını inceleyebilirsin. Oldukça basit oluyor :D 11. sınıfın 2. dönemi açık liseye geçeceğin için 6. dönem olarak gözükeceksin. 6. dönem çıkmış sorularına bakabilirsin.

Şu anda derslere baktım Almanca Fransızca var ben bu dersleri de görecek miyim?
Şu anda derslere baktım Almanca Fransızca var ben bu dersleri de görecek miyim?
Ben kaç ders seçmeliyim ? Hangi dersler zorunlu ?

@Teknopatc, onlar seçmelidir. Görmezsin, Edebiyat, İnkilap vs. gibi zorunlu dersleri görürsün. Onları seçmediğin sürece görmezsin.
Ortak ders yazan tüm dersleri seçmek zorundasın. Onun dışında seçmeli yazanları seçmek mecburiyetinde değilsin. Dönemlik "35" kredilik ders alabilirsin.

@Teknopatc, onlar seçmelidir. Görmezsin, edebiyat, inkilap vs. gibi zorunlu dersleri görürsün. Onları seçmediğin sürece görmezsin.
Ortak ders yazan tüm dersleri seçmek zorundasın. Onun dışında seçmeli yazanları seçmek mecburiyetinde değilsin. Dönemlik "35" kredilik ders alabilirsin.

35 krediyi birazcık açar mısınız? Yani mesela edebiyat, diğer dersler kaç kredi olacak?

Yeni konular

Geri
Yukarı