Açık liseye geçmek için ne yapılması gerekli?

Teknopatc

Decapat
Daha fazla  
Şu anda 11. sınıf meslek lisesine gidiyorum ve 2. dönem açık liseye geçmek istiyorum. Ama ne yapmam gerek okul müdürü bana ne yapacağımı söyler mi? Beni yönlendirir mi? Sınavlara nasıl gireceğim? Herhalde bu sene açık lise sınavları Online olacakmış.

Bu sene online değil sadece bu dönemlik online yapılıyor. E-Sınav merkezleri yetişmediğinden dolayı online olduğunu düşünüyorum. Onun dışında ikinci dönem yüz yüze olacaktır.

Açık liseye geçmek için öncelikle okuldan tasdikname alıp gerekli belgelerle halk eğitim merkezine gitmen gerekmekte. Halk eğitim merkezindeki görevli kişi sorduğunda düz açık liseye geçmek istediğini belirt, mesleki açık öğretime geçme.

Sınavları bu dönem online, sonraki dönem büyük ihtimalle yüz yüze olacaktır. Seçtiğin derslerden 20 soru oluyor, onları çözüyorsun. Yüz yüze olursa seni rastgele bir okula verirler, sınavına oradan girersin.

@The Tribal Chief, halk eğitime gittiğinde yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

Merhaba tekrardan. Benim bir sorum daha olacak. Benim devamsızlığım 17 gün ortalamam şu anda 70 inşallah teşekkür alacağım. Fakat açık liseye 11. sınıfın 2. döneminde geçmeyi düşünüyorum demiştim ya. Kaç krediyle başlarım sizce ve devamsızlığımdan dolayı sınıf tekrarı yapar mıyım?

@Teknopatc, merhabalar.
Öncelikle özürsüz devamsızlığın 5 günü aşarsa belge alamıyorsun. Onun dışında açık liseye geçtiğinde normal okulla alakan kalmadığı için devamsızlık sorun oluşturmaz. Kaç kredi ile başlayacağını bilemiyorum ancak yüksek kredi ile başlarsın. Normal okul sürecinde okulunu bitirebilirsin.

@Teknopatc, merhabalar.
Öncelikle özürsüz devamsızlığın 5 günü aşarsa belge alamıyorsun. Onun dışında açık liseye geçtiğinde normal okulla alakan kalmadığı için devamsızlık sorun oluşturmaz. Kaç kredi ile başlayacağını bilemiyorum ancak yüksek kredi ile başlarsın. Normal okul sürecinde okulunu bitirebilirsin.

Peki özürlü devamsızlığım 20 günü geçmemeli değil mi geçerse bir zararı olur mu?

@The Tribal Chief, evet. Ancak bu durum açık öğretimi etkilemiyor, biliyorsun ki açık öğretime okuldan atılanlar, iki sene kalanlar vs. gönderiliyor. Normal öğrencilerin gitmediği gibi bir algı oluşmasın, tabii ki isteyen gidebilir. Ama arkadaş açık öğretime geçeceği için problem oluşturmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı