Açık liseye geçmek mantıklı mı?

Aynısını aileme dedim, umursamadilar bende şuan meslekteyim işte mutlu değilim pişmanım.

Ben proje yaparak para kazanıyorum anneme de anlatıyordum hani bu işe yatkin olduğunu annene babana bir şekilde anlatman gerekiyor, işlerden para kazaniyorsan bu kazancini anlat. Tek tavsiyem budur.
Nasil kazaniyosun ? Nasil projeler yapiyosun?

Arkadaşlar simdi size biraz durumumdan bahsedeyim. Simdi okul 7:20'de basliyor ben de 6:20'de uyanmak zorunda kalıyorum. Oyle olunca da uykumu tam alamiyorum ve okulda basimi siradan kaldiramiyorum bile. Ne test cozebiliyorum ne ders dinleyebiliyorum. Son derece verimsiz geciyor. Eve geldigim zaman uyuyup kendimi toparlayip calisabildigim kadar calisiyorum. Durumlar boyle olunca da aciga gecmeyi dusundum. Dershaneye gitmiyorum bu yuzden arkadaslarim “aciga gecme yapamazsin” diyorlar. Sizce ne yapmaliyim? Acik lise konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.
Saat 23 gibi uyusanız bile yeter. Zaten alınması gereken uyku 7-8 saat arası. Tutup da gece 1:00 gibi yatarsanız alamamanız normal.

Arkadaşlar simdi size biraz durumumdan bahsedeyim. Simdi okul 7:20'de basliyor ben de 6:20'de uyanmak zorunda kalıyorum. Oyle olunca da uykumu tam alamiyorum ve okulda basimi siradan kaldiramiyorum bile. Ne test cozebiliyorum ne ders dinleyebiliyorum. Son derece verimsiz geciyor. Eve geldigim zaman uyuyup kendimi toparlayip calisabildigim kadar calisiyorum. Durumlar boyle olunca da aciga gecmeyi dusundum. Dershaneye gitmiyorum bu yuzden arkadaslarim “aciga gecme yapamazsin” diyorlar. Sizce ne yapmaliyim? Acik lise konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.
Hocam bende geçmek istiyorum ama ailem izin vermiyor verseler 5 dakika durmak istemem

Uyku saatlerini değiştir alışırsın. Derslerde uykum geliyor diye açık liseye mi geçilir? Açık liseye geç diyenlere bakma, dersi okulda öğretirler ve okul disiplini sağlar.

Mantıklı.
Bende çok istiyordum açığa geçmeyi de, hocalar toplantıda kesinlikle uzak durun demiş açığa geçmekten, annemde istemiyor açığa geçmemi. 11’im şu an ve gelecek yıl sınav senemi her gün 8 saatimi boşa harcayarak geçirmek istemiyorum.
Bana da geçme pişman olursun demişlerdi, olmadım.

11. sınıfa gidiyorum ve çoğu dersimiz boş geçiyor konuları tüm sınıf olarak doğru anlayamıyoruz ama evde konu hakkında bir şey bilmesem bile 9-10 gün çalışarak o yazılıdan yüksek alabiliyorum ve tamamen kalıcı oluyor kafamda fakat okulda bana üst üste sürekli farklı her saat farklı ders anlattıkları için kafam karışıyor ve bir öncekini unutuyorum benim YouTube'da izlediğim her ders için izlediğim bir favori kanalım vardır sakin kafayla oradan izlerim ve üstüne biraz test çözdükten sonra kalıcı olarak kafama yerleşiyor ikinci dönem bende açığa geçmeyi düşünüyorum okulda kalmak tamamen zaman kaybı diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı