Açık liseye geçmek mantıklı mıdır?

Katılım
13 Nisan 2019
Mesajlar
12
Merhaba. 10. sınıfım, matematik dersim cok kötü. Çalısacak vaktim kalmıyor. Açık liseye geçip dershane ve ayrı çalışarak matematik için daha cok zaman ayırmak istiyorum. Sizce mantıklı mı?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

333365

Terapat
Katılım
11 Mayıs 2020
Mesajlar
21.139
Makaleler
51
Çözümler
194
Yer
KKTC
bir zaman sonra sıkmaya başlayacak
Bir zaman sonra da okul sıkmıyor mu zaten ;)

Onun dışında geçme diyenlere kesinlikle bakma, açık lise bir ayrıcalıktır. Açık lise sistemi işleyişi hakkında bir bilgin yoksa konu aç, beni etiketle. Sonuna kadar yardımcı olacağım.

diğer derslerinde problem yaşayacaksın.
Okulda da yaşamayacak mı zaten? Bu nasıl düşünce şeklidir?
 

Mahur

Zeptopat
Katılım
17 Ocak 2022
Mesajlar
4
@Little Cat şimdi lise 3 deyim 2.donem açığa geçmek istiyorum 1.donem fazla devamsızlığım var takdir teşekkür belgesi alamayabilirim açığa geçmek için sorun olur mu belge alamamam.
 

veysel.requ

Hectopat
Katılım
5 Aralık 2017
Mesajlar
147
Yer
Adana
12. sınıfın 1. döneminin sonlarına doğru tüm devamsızlığımı kullanıp dershaneye gidiyordum ve 2. dönem de açık liseye geçtim. Geçtikten 3 hafta sonra pandemi nedeniyle tüm okullar kapandı fakat şu an öyle bir olay yok. Avantaj olarak hem dershane hem okul yapan varsa aranızda yol problemi ortadan kalkıyor ve vakit kazanıyorsunuz ayrıca açık lisede not sistemi farklı hesaplanıyor sanırsam, benim OBP'min 85-88 olması gerekirken 92 olmuştu. Tavsiyem 12. sınıfa kadar geçmemeniz, eğer kendinize aşırı güveniyorsanız ve 11. sınıf konularını kendi başınıza evde halledeceğinizi düşünüyorsanız deneyebilirsiniz. Ben 12. sınıfa kadar açık liseye geçmeyi önermiyorum.
 

hotaru

Femtopat
Katılım
8 Kasım 2021
Mesajlar
82
Yer
Kamurocho
Açık liseye geçtikten sonra okula gitmediğin zamanı iyi kullanıp avantaja çevirirsen okuldan bile daha fazla verim sağlarsın ama o zaman içerisinde yan gelip yatarsan avantajını değil dezavantajını yakalamış olursun kısacası her şey sende bitiyor zamanını düzgün kullanabilirsen açık liseye geçmek mantıklıdır.
 
Yukarı