Açık liseye kayıt olunduğunda son kalan okul günlerine gitmek zorunlu mu?

klusive12

Decapat
Daha fazla  
Ben 2. Dönem açık liseye geçmek istiyorum. Ocak 4’de kaydımı yaptırmak gibi bir planım var.
Ancak ocak ayının 4. gününde kaydımı yaptırdığımda geri kalan günler okula gitme zorunluluğum var mı?

Okuldan tasdikname tarzı bir belge alacaksın ve ilişiğin kesilecek. Ardından açık liseye geçiliyordu diye hatırlıyorum. Arada ki süreci salla gitsin. Devamsızlık hakkın da varsa bir şey olmaz.
Devamsızlık hakkım var ancak tam sınav haftasına denk geliyor kayıt dönemi sınavlara girmesem bir şey olur mu?

@kenan360, hangi lise türünde okuyorsun ve kaçıncı sınıfsın? Aklına takılan sorular da nedir?

Hocam ben meslek lisesinde okuyorum 10.sınıfa gidiyorum, dersler kötü, okulda bir şey anlamıyorum aslında yaparım eğitim sistemi ezbere dayalı tek yapmam gereken ezber, ezberini yap sınava gir bu kadar basit ama işte onu da yapmıyorum, ama yapmayacağım anlamınada gelmiyor, okul çok sıkıyor 8-9 saat okulda durmak. Sabah 8'de ders başlıyor eve 6 da geliyorum, gençliğimi sırf gelecekte daha daha fazla para almak için heba etmek ne bileyim bir değişik geliyor, ayrıca sadece bunlar değil açık lisede sadece sınav olduğu içinde dikkatimi çekmişti, hoca dırdırı yok, sözlü yok, performans notu yok, dediğim gibi eve 6'da geliyorum, yorgun yorgun bir de kafa ödevleri almıyor, ödev yapmaz isek sözlü ve performanstan düşüyor. Sabah zombi gibi kalkıyorum. Kafamı karıştıran şeylerde şunlar, acaba açık liseye geçsem yapabilir miyim, bunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı