Açık liseye nasıl geçilir?

Mr. Enver

Hectopat
Yer
Old Trafford
Daha fazla  
Meslek
Muhasebeci
Merhaba, nihayet ailemden onay alabildim fakat süreç hakkında hiçbir bilgim yok. Açık liseye geçmek için nerelere müracaat etmem gerekiyor?

Bildiğim kadarıyla aileniz ile birlikte okula giderek görevli biriyle (müdür, m. yardımcısı, rehber öğretmen) görüşmeniz lazım. Ben öyle biliyorum. Görüştükten sonra işlemleri öğrenirsiniz zaten.

Yaklaşık 10 yıl önce ben de geçmiştim Şu şekilde oluyor; AÖL sitesinden kayıt tarihlerini takip ediyorsunuz Genelde Eylül ayının ortası ve sonu gibi oluyor. Daha sonra okulunuza veliniz ile gidip tasdikname alıyorsunuz Tabi bu noktada iki kere düşünmek lazım tasdikname aldıktan sonra örgün eğitime geçmek biraz daha zor oluyor

Daha son bu tasdikname, bir adet kimlik fotokopisi ve vesikalık fotoğrafınız ile beraber en yakın Halk Eğitimi ve Mesleki Eğitim Merkezlerine götürüyorsunuz Oradakiler kaydınız tamamlıyor Açık Lise için için cüzi bir ödeme var Kayıt yaptırmaya gitmeden ödemeyi yapıp dekontunu götürmeniz icap ediyor Kayıt işleminden sonra size öğrenci numaranızı ve geçici şifrenizi veriyorlar

Yaklaşık 10 yıl önce ben de geçmiştim Şu şekilde oluyor; AÖL sitesinden kayıt tarihlerini takip ediyorsunuz Genelde Eylül ayının ortası ve sonu gibi oluyor. Daha sonra okulunuza veliniz ile gidip tasdikname alıyorsunuz Tabi bu noktada iki kere düşünmek lazım tasdikname aldıktan sonra örgün eğitime geçmek biraz daha zor oluyor

Daha son bu tasdikname, bir adet kimlik fotokopisi ve vesikalık fotoğrafınız ile beraber en yakın Halk Eğitimi ve Mesleki Eğitim Merkezlerine götürüyorsunuz Oradakiler kaydınız tamamlıyor
Açık lise tv ortaokul diplomasından bahsediyor 12.sınıfta geçecem ben. İstediler mi senden ? Ve kaçıncı sınıfta açık liseye geçtin ?

Açık lise tv ortaokul diplomasından bahsediyor 12.sınıfta geçecem ben. İstediler mi senden ? Ve kaçıncı sınıfta açık liseye geçtin ?
Benim zamanımda bu şekilde bir belge istemediler. Zaten mezun olmadığınız için diploma verme gibi bir durumunuz olamaz. Tasdikname, diploma yerine vereceğiniz belgedir. Ben de 12. sınıfta geçtim açık liseye

Rica ederim, açık lise ile alakalı pek yakında güzel bir yazı yazacağım burada da paylaşırım. Zaman yönetimi ve irade noktasında kendine güvenen herkes açık liseye geçmeli
Hocam peki bir dilekçe verdiniz mi? AÖL'nin kendi sitesinde yazmıyor ama aklıma takıldı. Atıyorum müdüre giderken tasdikname için dilekçe yazmak gerekiyor mu yoksa veliyle gidince direkt veriyorlar mı? Artı olarak bakanlık açık lise tarihlerini açıklamadan önce tasdikname alınabiliyor mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı