Açık Meslek Lisesi Staj Sorunu

EmrecanReis33

Hectopat
12 ATP Bilişim sınıfı öğrencisi idim. Sizinde bildiğiniz üzere 11 sınıfın yazında bizim stajımız var ben o stajı misliyle yaptım. Sonra okul açıldı ve okula gitmeye başladım bir yandan ise dershaneye gidiyordum tabi ki. Çünkü artık bölümümü sevmemeye başladım ve üniversite de farklı alana yönelmek istedim. Ailem de bunu olumlu karşıladı. (Buraya kadar hiç bir sıkıntı yok.) Bu süreç giderken Okul+dershane demek neredeyse benim günde 14 saate mal oluyordu. Sabah 6 kalkış okul için akşam 4.10 bitiyor okul. Sonra 5'de dershane başlıyor 8.40'da bitiyor dershane eve gel yemek ye duş al oldu sana 9.30-10 bu tempoda ders adına hiç bir şey yapamıyordum. Bu yılda üniversiteye gitmem şart babama durumu anlattıgımda bana git o zaman açıktan bitir dedi. Ben de açık meslek lisesine geçtim. Şimdi hocayla konuştuğumda bana yeniden staj çıktığını önceki stajımın kabul görmedini belirtti ve yeniden staj yapmam gerektiğini söyledi böyle bir şey olabilir mi ? Ben 1 yıl staj yapmak zorunda mıyım ? Böyle bir durumda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, yardım edebilecek arkadaşlar var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Koordinatör öğretmenine rica edip bir yakının ve ya öğretmeninin tanıdık olduğu bir firmada tercihe bağlı maaş almadan ve ya alarak naylon staj (staja gitmeden gidiyor gibi gösterme) yapabilirsin. Herhangi bir dükkan ve ya işletme olması yeterli sadece resmi olsun. Öğretmeninden rica edersen seni kırmayacaktır.

Ben de açık liseye geçmek istiyorum,teknik lisedeyim 11. sınıf.2.dönemde açık liseye geçmek istiyorum.Teknik lisede üniversite kazanmak çok zor haftada 46 saat bilirsin zaten.Sen mesleki açık öğretime geçmişsin.Neden AÖL tercih etmedin ?Beni biraz bilgilendirir misin açık lise hakkında ? AÖL geçebilir miyim ?.AÖL geçersem de meslek derslerinden sorumlu olur muyum ?

Ben amp 12 bilişim okuyorum ve şimdide staj yapıyorum ama staj yerimi sevmiyorum şimdi açıkliseye geçsem staj yapmak zorunlulugum varmı Acaba lütfen yardımcı olun,

Hocam bunu okuldaki bölüm hocalarıyla konuşman lazım. Sana naylon staj ayarlasınlar. Naylon staj dediğimiz şey bir firma ile görüşüp belirli ücret almadan ve işe gitmeden gitmiş gibi göstermek.

Hocam bunu okuldaki bölüm hocalarıyla konuşman lazım. Sana naylon staj ayarlasınlar. Naylon staj dediğimiz şey bir firma ile görüşüp belirli ücret almadan ve işe gitmeden gitmiş gibi göstermek.
ben ondan bahsetmiyom mesleki acık öğretim ders programı her okulun farklı mı diyom?
akşamliğin gidilen?

Yeni konular

Geri
Yukarı