Açık öğretim lisesi kayıtları ne zaman?

Furkan Esen

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Açık öğretim lisesinde yeni kayıt tarihleri en yakın ne zaman açılıyor?
O tarihe kadar yapacağım devamsızlıklar bir şeyi etkiler mi?
Açık öğretim lisesi mezunları yurt dışında üniversite okuyabilir mi?
Bu soruları cevaplarsanız gerçekten çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ocak ayında yapılacak. Benim merak ettiğim şu an tasdikname alıp 2. dönem geçebilir miyim? Bir de biz 4. ve 6. dönemde sınav olmadık bu dönemlerde 3 ve 5. dönemlerin sınav notları üzerinden kredi hesaplaması yapılacak mı yoksa boş mu sayılacak? 5 dönemde mezun olabiliyoruz galiba.

Ocak ayında yapılacak. Benim merak ettiğim şu an tasdikname alıp 2. dönem geçebilir miyim? Bir de biz 4. ve 6. dönemde sınav olmadık bu dönemlerde 3 ve 5. dönemlerin sınav notları üzerinden kredi hesaplaması yapılacak mı yoksa boş mu sayılacak? 5 dönemde mezun olabiliyoruz galiba.

Yanlış bilmiyorsam 18 yaşından küçükseniz 5 dönemde mezun olamıyorsunuz.

Peki o tarihe kadar yapacağım devamsızlıklar bir şeyi etkiler mi? Yoksa zaten açık liseye geçince örgün liseden bağlantım kesileceği için şuan gitmesem de olur mu? Ve açık öğretim lisesi mezunları yurt dışında üniversite okuyabilir mi?

Yurt dışında okumak için bildiğim kadarıyla Türkiye'de o üniversitenin dengi bir üniversite kazanman lazım ve açık öğretim YKS sınavını etkilemiyor diye biliyorum. Devamsızlık konusunu ben de bilmiyorum ama etkilemeyecekse ben de gitmeyeceğim.

Açık öğretim lisesinde yeni kayıt tarihleri en yakın ne zaman açılıyor?
Ocak ayında, şu an net bir tarih yok. Tahminimce 4-31 Ocak arası olur.
O tarihe kadar yapacağım devamsızlıklar bir şeyi etkiler mi?
Hayır.
Açık öğretim lisesi mezunları yurt dışında üniversite okuyabilir mi?
Bu durumda mezun olduğunuz lise değil okuduğunuz üniversite önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı