Açık öğretime geçmeli miyim?

Her aile oğlunun okumasını ister, ama okursan başarılı olabilir misin? Eğer cevabın evet başaralı olabilir ise oku. Ama eğer ki okuldan bir şey elede edemeyeceksen ve spordan bir kariyer elede edebileceksen, zaman kaybının ne manası var ki. Zaten yine liseyi bitireceksin ve üniversiteyi de bir şekilde okursun onu da açıktan okuyabilirsin. İş tamamen sende bitiyor. Ben inşaat mühendisliği okuyorum bizim okulda totlade 400 tane inşaat mühendisliği öğrencisi var ve bunların 350'si boşta kalacak peki ne yapacaklar sonradan? Gidip bir yerde kasiyer vs olacaklar taki bir iş bulana kadar. O yüzden yapabileceğinden emin olduğun şeyi yap.

Teşekkürler albus percival wulfric brian Dumbledore.

Ben açık öğretim okumuş birisi olarak kesinlikle önermem.
Ben de uzun bir süre bu sistemin içerisinde olan biri olarak bu arkadaşa kesinlikle kulak asmamanı öneririm.

Açık öğretim ayrıcalıktır. Kesinlikle geç, soruları çok da zor olmuyor zaten. Sınava son 1 ay kala çalışarak bile yaparsın. Çıkmış sorulara bak, oradaki konulara çalış. Hep benzerleri çıkıyor zaten. Son 5 senenin çıkmış sorularını da üstüne eklersen 70'den aşağı not almazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı