Açık Öğretime Kaydolurken 15 Yaş Sınırı Var mı?

Terkan36c

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha öncede sorular sormuştum ve kararım Açık Öğretim Lisesi'ne geçmek fakat Sosyal'de bir arkadaş 15 yaş sınırı var diyor, sınava girerken kimliğimde fotoğraf olması lazımmış. 2003 Ekim doğumluyum böyle bir şey var mı gerçekten? 9. sınıf olup Açık Öğretim Lisesi'ne kaydolan var mı? Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bence boşver ailemle baya düşündük okula gitmezsen hep evde durursan sen de bizden bir şey bekleme para falan vermeyeceğiz diyorlar. Mecburen 1 sene bu okulda, diğer sene istediğim bir liseye gideceğim açıktan falan okumayacağım yani.

Bunlar boş hayaller. Boşverin, okulunuza bakın. Zaman hızlı geçiyor zaten. 10. sınıfım ben. Geçen sene, aynı sizler gibi düşünüyordum bende açığa geçmeyi. Evet, avantajı bol ama dezavantajlarını atlıyorsunuz. İnanın, geçen sene nasıl geçti anlamadan bir bakmışım 10. sınıf olmuşum.

Açık liselilere bakış her zaman farklı olur, insanlarımız ön yargılı. Akraban gelecek, okulu şuyu buyu soracak derken konu senin konuna geldiğinde, laf edecekler. Laf etmelerini problem etmiyorsan da edersin, öyle böyle etmezler çünkü.

Sürekli evdesin. Tamam, huzurlu huzurlu yatmak evde takılmak iyidir ama düşün artık sürekli evdesin. Ayrıca, o huzurunu bozup derslerini çalışacağını gerçekten düşünüyor musun?

Bir süre sonra babanın gözüne batarsın. Evde boş durmandan rahatsız olabilir. Çalışmak zorunda kalabilir, böylece daha kötü bir yere adım atmış olursun.

Bu saydıklarım başlıca dezavantajlar. Daha bolca sayabilirim de. Boşver, zaman hızlı geçiyor akışına bırak.

Bunlar boş hayaller. Boşverin, okulunuza bakın. Zaman hızlı geçiyor zaten. 10. sınıfım ben. Geçen sene, aynı sizler gibi düşünüyordum bende açığa geçmeyi. Evet, avantajı bol ama dezavantajlarını atlıyorsunuz. İnanın, geçen sene nasıl geçti anlamadan bir bakmışım 10. sınıf olmuşum.

Açık liselilere bakış her zaman farklı olur, insanlarımız ön yargılı. Akraban gelecek, okulu şuyu buyu soracak derken konu senin konuna geldiğinde, laf edecekler. Laf etmelerini problem etmiyorsan da edersin, öyle böyle etmezler çünkü.

Sürekli evdesin. Tamam, huzurlu huzurlu yatmak evde takılmak iyidir ama düşün artık sürekli evdesin. Ayrıca, o huzurunu bozup derslerini çalışacağını gerçekten düşünüyor musun?

Bir süre sonra babanın gözüne batarsın. Evde boş durmandan rahatsız olabilir. Çalışmak zorunda kalabilir, böylece daha kötü bir yere adım atmış olursun.

Bu saydıklarım başlıca dezavantajlar. Daha bolca sayabilirim de. Boşver, zaman hızlı geçiyor akışına bırak.
Aynen dostum bu gün gidecektim mesela vazgeçtim bir daha düşündüm. Çünkü hiç bir maddi destek yapmayacaklarını söylediler, sen okumazsın falan falan... Neyse, yapacak bir şey yok mecburen 1 sene bu kötü lisede okuyacağız 8. Sınıfa dönsem yine çalışmazdım çünkü bu sene liseler puan bakımından çok sıkıntılı. :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı