Açıktan maden mühendisliği okumak

AcemiTeknocu

Kilopat
Şu anda 85 ortalama ile( 9-10-11-12 ilk dönem) lise okuyorum. Zonguldak ilinde TTK madene alım yaptı. 30-35 bin kişi başvuru yaptı. Ben dershanede iken saat 3 gibi mutlu haberi aldım :). Tam 18 yaşındayım. Okulu bıraksam ne yapabilirim? Dışarıdan maden mühendisliği oku diyenler var ama nasıl olur en ufak bir fikrim yok. Bilgili kişiler beni aydinlatabilir mi? Şimdiden yardım edenlere çok teşekkür ederim.

Liseyi açıktan bitirirsin. Açıktan mühendislik okuma yok. Başka bir bölümü okuyabilirsin. Mühendislik okuman için örgün eğitime gitmen gerekecek. Çalışma saatlerin uygunsa da o da olabilir.

Tebrik ederim adına.

Liseyi açıktan bitirirsin. Açıktan mühendislik okuma yok. Başka bir bölümü okuyabilirsin. Mühendislik okuman için örgün eğitime gitmen gerekecek. Çalışma saatlerin uygunsa da o da olabilir.

Tebrik ederim adına.
Teşekkür ederim. Hesaplarıma göre YKS'den ortalama 300 310 puan falan yapabilirim. Bazı madende çalışırken dışarıdan maden mühendisliği bitirmiş falan diyorlar. Benim aklıma sığmıyor zaten. Lise derslerinde bile zorlanırken mühendislik nasıl dışarıdan okunur diye.
Sürünürsün. Oku. Hem okuyup hem çalışmak öyle kolay değil.
Hocam öyle de şimdiki sistemde 65 yaşında emekli oluyorum bildiğim kadarıyla. Buraya girersem aylık 5 bin maaş + ikramiyeler + çıkarken toplu para. Anlayacağın çok para var. Ailemij de maddi durumum iyi sayılmaz yani. Okurken maddi sıkıntı çekeceğim belli.
Bazı sağlık kontrollerinden geçmem gerekiyormuş. Boyum 1,65 gibi ve kilom 75-80 civarı. Kilodan kalırım diye korkuyorum. Hemen yarın tabiri caizse ölüm diyetine girmeyi düşünüyorum. Vücudumu sonradan toparlarım ama buraya giremezsem günümüz şartlarında kendi ayaklarım üstünde durmak pek kolay olmayacak gibi duruyor.

Geri
Yukarı