Açıktan okumak

Bildiğim kadarıyla halk eğitim merkezinde yapılıyor sınavlar. Sınav tarihlerini tam bilmiyorum. Ana derslere sen kendin çalışıyorsun sınava giriyorsun geçebilirsen geçiyorsun çalışırsan eğer.

7. sınıftan beri açıköğretim'de okuyorum. Yaklaşık 5 yıl olacak, ana derslerin sınavlarını yapıyorlar. Okulunuzdan öğrenci belgesi alıp, halk eğitim merkezine gitmeniz yeterli. Sınavlar her 3 ayda bir kere yapılıyor, cumartesi ve pazar günü sınav oluyorsunuz. Cumartesi günü 9 dersin sınavını olurken, pazar günü sadece 1 sınav oluyorsunuz.
Cumartesi günü 2 oturum oluyor, 1. oturum 9:30-12:30 arası iken. 2. oturum 12:30-17:30 arası oluyor.
Her sınav için 35 TL ücret ödüyorsunuz, yıllık 140 TL'ye tekabül ediyor.
Eğer daha fazla sorunuz var ise, memnuniyetle cevaplarım :)

Ben 1 yıl en azından lise okumanız gerektiğini düşünüyorum. Karşılaştığınız insanlar hayatınızda büyük değişikliklere yol açacaktır.
Hocam tam tersine çevre edinirken kötü alışkanlıklara yönelecektir. Ek olarak lisenin hiçbir getirisi yok, en ufak hatasında hayatı mahvolabilir. Ortam yapmak her yerde aynı değildir maalesef :) Zaten bu kadar berbat bir eğitim sisteminde, okula gidip zamanı orada harcamak mantıklı değil.

7. sınıftan beri açıköğretim'de okuyorum. Yaklaşık 5 yıl olacak, ana derslerin sınavlarını yapıyorlar. Okulunuzdan öğrenci belgesi alıp, halk eğitim merkezine gitmeniz yeterli. Sınavlar her 3 ayda bir kere yapılıyor, cumartesi ve pazar günü sınav oluyorsunuz. Cumartesi günü 9 dersin sınavını olurken, pazar günü sadece 1 sınav oluyorsunuz.
Cumartesi günü 2 oturum oluyor, 1. oturum 9:30-12:30 arası iken. 2. oturum 12:30-17:30 arası oluyor.
Her sınav için 35 TL ücret ödüyorsunuz, yıllık 140 TL'ye tekabül ediyor.
Eğer daha fazla sorunuz var ise, memnuniyetle cevaplarım :)

Teşekkürler cevabın için sınav zor mu?

Hocam tam tersine çevre edinirken kötü alışkanlıklara yönelecektir. Ek olarak lisenin hiçbir getirisi yok, en ufak hatasında hayatı mahvolabilir. Ortam yapmak her yerde aynı değildir maalesef :) Zaten bu kadar berbat bir eğitim sisteminde, okula gidip zamanı orada harcamak mantıklı değil.
Tabii bu liseden liseye göre değişiyor. Lisede tanıştığım insanlar bana çok şey kattılar. Bu iş biraz kumar diyebilirim. İyi bir lise kazanırsanız bir görün diyelim o zaman. :) Keza şuan üniversite okuma sebebim meslek değil. Farklı ortamlar, farklı insanlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı