Açıktan okumanın artıları ve eksileri nelerdir?

Elontidirax

Picopat
Daha fazla  
Liseye normal gidebiliyorum, fakat okul bana çok fazla zaman kaybı gibi geliyor, hocalardan pek bir şey anlamıyorum ve saatlerimi de harcamak istemiyorum. Fakat kendi başıma çalışınca çok verimli bir şekilde anlıyorum. Kısacası okulu sevmiyorum ve pek bir şey anlamıyorum oradan. Fakat eğitimi ve okulu bitirmeyi istiyorum. Şimdi açık liseye geçsem geleceğimde sicilim de veya üniversite gibi durumlarda bunun eksileri ve artıları var ise nelerdir? Normal okuyabildiğin halde, açıktan okumayı seçmek kötü bir şey midir? Yazılım okumayı düşünüyorum. Açıktan okursam, normal okuyanlar benim önüme geçer mi?

Son düzenleme:
Liseye normal gidebiliyorum, fakat okul bana çok fazla zaman kaybı gibi geliyor, hocalardan pek bir şey anlamıyorum ve saatlerimi de harcamak istemiyorum. Fakat kendi başıma çalışınca çok verimli bir şekilde anlıyorum. Kısacası okulu sevmiyorum ve pek bir şey anlamıyorum oradan. Fakat eğitimi ve okulu bitirmeyi istiyorum. Şimdi açık liseye geçsem geleceğimde sicilim de veya üniversite gibi durumlarda bunun eksileri ve artıları var ise nelerdir? Normal okuyabildiğin halde, açıktan okumayı seçmek kötü bir şey midir? Yazılım okumayı düşünüyorum. Açıktan okursam, normal okuyanlar benim önüme geçer mi?

Tek eksisi ileride Erasmus'a gidemezsiniz. Onun dışında kimse gelip aaaaa liseyi açıktan okumuş büyük bir eksi demez.

Açık öğretim lisesindeki notum 78,12 idi. Orada da not var yani. Dersler 100 puan üzerinden değerlendiriyorlar. 20 soru var. Ki bu da soru başına 5 puan. Dersleri geçmek için en az 9 soru(45 puan) yapman yeterli. Ama ne kadar fazla alırsan o kadar iyi. Üniversite okumadım. Etki ediyor mu bilmiyorum. Benim tanıdığım bazı kişiler açık öğretime geçiyor. Onlarla bizzat konuşmuşluğum var. Hiç kimse "Geçmem kötü oldu." demiyor.

Liseye normal gidebiliyorum, fakat okul bana çok fazla zaman kaybı gibi geliyor, hocalardan pek bir şey anlamıyorum ve saatlerimi de harcamak istemiyorum. Fakat kendi başıma çalışınca çok verimli bir şekilde anlıyorum. Kısacası okulu sevmiyorum ve pek bir şey anlamıyorum oradan.
Hocam herkes öyle düşünüyor. Okulda kaos ortamında ders çalışacağıma veya müzik, beden gibi derslerle uğraşacağıma giderim açıktan rahat rahat okurum ama öyle olmuyor işte. Açık liseye geçtiğiniz anda disiplin, misiplin hiçbir şey kalmaz. Güçlü bir iradeye sahip değilseniz sizi ders çalışmaya iten bir şey olmayacak. Ama okuldayken mecburen çalışıyordunuz.

Hocam herkes öyle düşünüyor. Okulda kaos ortamında ders çalışacağıma veya müzik, beden gibi derslerle uğraşacağıma giderim açıktan rahat rahat okurum ama öyle olmuyor işte. Açık liseye geçtiğiniz anda disiplin, misiplin hiçbir şey kalmaz. Güçlü bir iradeye sahip değilseniz sizi ders çalışmaya iten bir şey olmayacak. Ama okuldayken mecburen çalışıyordunuz.

Cevap için teşekkürler herkese. Kendim çalışabileceiğimi düşünüyorum. Başka kötü veya iyi yanları var mı?

Geri
Yukarı