Açıktan okunur mu?

enes.wtp

Gigapat
Daha fazla  
Meslek
Mahalle Bilgisayarcısı
11 ve 12. sınıf açıktan okunur mu? Şu an 11'im ancak kaldım gibi hafif, devamsızlık nedeniyle.

Eğer kaliteli bir kursa giderseniz tabi ki. Çoğu arkadaşım 12.sınıfta gidebildikleri en kaliteli kursa yazılıp açıktan okudu. 11.sınıftan kalmanızı da dert etmeyin. Açık Lise sınavları kolay zaten halledersiniz. Siz yeter ki bir disiplin oluşturun ve salmayın.

liseyi açıktan okumak gereksiz.
Asıl liseyi açıktan okumak gerekir, lisede anlamsız ortada anlamsız yerde vakit kaybetmesinden kat kat daha iyi olacaktır.

Ben açığa geçerdim, sınıfta kalmak çok kötü.

Asıl liseyi açıktan okumak gerekir, lisede anlamsız ortada anlamsız yerde vakit kaybetmesinden kat kat daha iyi olacaktır.

Bu tamamen tercih. Eğer açığa geçip sorumsuz ve disiplinsiz bir şekilde davranırsa bu onun için ciddi anlamda boşluk olacaktır. Örgün eğitimde en azından belirli bir program var. Arkadaş ortamına değinmiyorum bile.
Alakası yok. Lisede eğer okula gitmiyorken düzenli ve sıkı bir programa uyulursa gayet mantıklı.

Kardeşim tam tersini de düşün. Kişinin açıktan okumasıyla alakalı bir tecrübesi yok. Eğer açığa geçip de dediğin gibi düzenli ve sıkı bir şekilde derse bağlı kalamazsa bu gerçekten kötü bir durum.

Bu tamamen tercih. Eğer açığa geçip sorumsuz ve disiplinsiz bir şekilde davranırsa bu onun için ciddi anlamda boşluk olacaktır. Örgün eğitimde en azından belirli bir program var. Arkadaş ortamına değinmiyorum bile.
Tabii ki de o konuda da haklısınız. Eğer bir kişi açık öğretime geçip dersine falan hiç çalışmazsa onun için çok çok büyük bir zarar olur. Açık öğretim lisesine geçerek bu fırsatı çok iyi değerlendiren öğrenciler de var. Açık lise aslında tamamen kişinin olayına bakıyor, kişi çalışarak böyle bir fırsatı da çok iyi değerlendirebilir.

Kardeşim tam tersini de düşün. Kişinin açıktan okumasıyla alakalı bir tecrübesi yok. Eğer açığa geçip de dediğin gibi düzenli ve sıkı bir şekilde derse bağlı kalamazsa bu gerçekten kötü bir durum.

Haklısın. Eğer cidden sıkı bir program önceden hazırlarsa ancak öyle geçebilir. Şu anki lise eğitimi çoğu zamanı boşa harcıyor. Bence açık daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı