Açıktan üniversite okumak mantıklı mı?

Yeniçocuk

Hectopat
Katılım
30 Kasım 2018
Mesajlar
3.698
Makaleler
2
Çözümler
3
Merhabalar. Bilgisayar programcılığı 2.sınıf öğrencisiyim. Amacım 4 yıllık lisansa tamamlamak. Böbrek rahatsızlığımdan dolayı KYK yurdunda kalma şansım mümkün değil. Yemekleri sıfır tuz oranı ile yurtta imkan varsa bilemem. Hastalığım dolayı kendime çok dikkat etmem lazım. Hastalığın ileri evresine taşıyan hipertansiyon olmamak için her gün düzenli olarak ilaç almaktayım. Anadolu üniversitesi açık öğretim yönetim bilişim sistemi okumak mantıklı mı? Örgün olarak sabah - akşam git gel yaparak sevdiğim ilgilendiğim tarih bölümü var. %70 çoğunlukla ilk seçeneği benimsiyorum. Fikirleriniz nelerdir, mantıklı bir seçim olur mu? Açık öğretim okurken Full-stack ve İngilizce için kendimi geliştirmeyi hedefliyorum.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
KS
Yeniçocuk

Yeniçocuk

Hectopat
Katılım
30 Kasım 2018
Mesajlar
3.698
Makaleler
2
Çözümler
3
Konuya geri dönüş yapar mısınız? AÖF tavsiye ediyor musunuz? Diğer arkadaşlar için rehber olsun. @Yeniçocuk

@Little Cat hocam ben AÖF sağlık sorunum yüzüne gittim. Ekonomik ve fiziksel olarak engel sorunu olmayan örgün okumalı. Okulun ortamı, sınavın heyecanı, dersdeki atmosfer yaşanmalı.
 
KS
KS
Yeniçocuk

Yeniçocuk

Hectopat
Katılım
30 Kasım 2018
Mesajlar
3.698
Makaleler
2
Çözümler
3
Yani belirttiğiniz şartlarda mantıklı okul okuyacağım diye sağlığınıza ters gelecek bir şey olması yerine açıktan bitirmek daha mantıklı.

Böbrek rahatsızlığım yüzüne KYK yurdu ve özel yurtta kalma imkanım yok. Kendime özel sıfır tuz yemek programı hazırlatamayacağım için AÖF okumak zorunda kaldım. Zorunlu durumlar hariç AÖF okumak keyfi olarak tercih edilebilir.
 
Yukarı