Açılışta açılan programlar

Ömer Gündüz

Kilopat
Katılım
4 Şubat 2012
Mesajlar
3.584
Beğeniler
972
Yer
İstanbul
Açılışta açılan programları nereden düzenliyorduk? :D Bir sürü saçma şey açılıyor silmek istemiyorum da çünkü işime yarıyorlar.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Egemen

Megapat
Katkıda Bulunan
Katılım
28 Ağustos 2011
Mesajlar
9.377
Çözümler
9
Beğeniler
3.879
Yer
Ankara
Çalıştır'a msconfig yaz. Başlatma kısmında açılışta açılan programlar var. Oradan devre dışı bırakabilirsin. Ayrıca yine çalıştır'a services.msc yazıp gereksiz servisleri de kapat ya da bazılarını gecikmeli başlat.
 

yozlasdas

Hectopat
Katılım
13 Eylül 2011
Mesajlar
578
Beğeniler
256
Yer
Gebze, Kocaeli, Turkey
Yada alternatif Glary utilities kullan. Uzun süre kullandığım için ccleaner'e geçmiyorum. Zaten eksisi yok. :) Msconfig'de çoğu zaman 1-2 açılan programı yazmıyor.
 

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Katılım
22 Haziran 2011
Mesajlar
30.060
Çözümler
11
Beğeniler
24.862
Yer
İstanbul Türkiye
Uygulamasız olarak Windows başlangıcında yüklenen programları görme ve devredışı bırakma yolları:

1- Windows ve R tuşlarına Bas, açılan kutucuğa services.msc yazıp Enter... Ne var ne yok karşına getirir ;)

Ha peki burada ne var ne yok dersen "Distributed Link Tracking Client" gibi gereksiz şeyler de var, kritik şeyler de. Eminsen gereksiz olduğuna çift tıkla durdur'a tıkla ve kapat. Disable ile yeniden açılmasını engellersin. İngilizcen varsa Black Viper's Website ne ne işe yarar sıralıyor, yoksa da sor anlatalım :)

2 - Bu fazla detaylı, kolay yoldan bilgisayar başladığında açılan uygulamaları görmek ve kapatmak istiyorum dersen kolayı şu:
Başlat- Bütün Programlar- Başlangıç, ne var ne yok bir göz atarsın buradan, gereksizleri gözüne kestirirsin sonra da Registry Editor'ü açarsın

'HKEY_CURRENT_ USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run' kısmına gelirsin burada bir de 'HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run' buradan görüp kutulardaki işaretleri kaldırarak başlangıçta yüklenmemesini garanti edebilirsin.

3- Yine bir başka yol System Configuration Utility. Windows tuşu ve R, açılan kutuya "msconfig" - enter. Kutuları kaldır, iş bitti. Sistemi yeniden başlatmayı unutma.
 

yozlasdas

Hectopat
Katılım
13 Eylül 2011
Mesajlar
578
Beğeniler
256
Yer
Gebze, Kocaeli, Turkey
Oyuna girerken ilk işim işlemlerdeki gereksiz bulduğum herşeyi kapatmak. Windows klasik görünümüne sokmak ve son olarak game booster'de tüm kutucukları işaretlemek. Böylelikle işlemci boşta %0 çalışıyor. He son olarak explorer.exe var. Bunu kapattıktan sonra görev y.'den çalıştır ile oyunu açıyorum.

Sonuç olarak gta4'de bu işlemleri yaparak 20 fps alıyorum. Yeter bereket versin. ;)
Ayarlarlarım:
Yüksek
Yüksek
Orta
Düşük
 Yeni konular

Yukarı