Açılışta American Megatrends ve VGA BIOS yazısını kaldırma

harun101010

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlangıçta karşıma gelen bu gibi ekranları hiç görmeden geçmenin bir yolu var mı? Bu özellikler nasıl pasif edilir? Anakartım gigabyte GA Z77 D3H.
image.jpeg
image.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 UEFI kurulum yapmanız lazım. BIOS'tan gerekli ayarları yapmanız lazım. Ayrıca ekran kartının da UEFI destekli olması lazım ki öyle görünüyor.

Windows uefi kurulum yaptım. Ekran kartımda muhtemelen destekliyor. Anakarttan yapmam gereken ayarlar nedir ?

Option rom seçeneği zaten disabled.

Mikail fidan kardeşim dediğin seçenek zaten önerdiğin gibi. Önerebileceğin farklı bir yol var mı ?

Yardımcı olacak yok mu ?

O zaman da anakartın kendi arayüzü geliyor. Bu komple kalkmıyor mu? Ayrıca vga bios yazısını da kaldıramadım.

Hiçbir şey görmeden geçilir mi bilmiyorum fakat bende MSI Z97 serisi anakart var anakartın logosu gözüküyor, 2-3 sn sonra masaüstüne geçiyor.

Uefi kurulum yaptım ve anakartım uefi destekliyor ancak o menü henüz kalkmadı. Anakartın logosu derken o boot menüsüne felan girebilmek için tuşların yazdığı menü geliyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı