Çözüldü Açılışta ekranda karıncalanma ve donma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sait.jobs

Kilopat
Yer
Ankara/Kalecik
Daha fazla  
Meslek
Software Builder
Bu sabah bilgisayarımı açarken daha önce hiç karşılaşmadığı bir şey oldu. İlk başta her şey normal gibi Boot ediyor fakat sonra tam lockscreen geleceği an açılış logosu ekran kartı arızası da olan cinsten karıncalanıyor. Lockscreen gelip oturum açacağım esnada sistem kilitlenip tepki vermiyor. Video ektedir.

2. link

Çözüm
Ekran kartında da sıkıntı olabilir. Güvenli moddayken DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve üreticinizin sitesinden en güncel WHQL imzalı sürücüyü indirin.

DDU ile sürücüyü kaldırıp driver kurarken temiz kurulum yap diyorum, tam kurulum bitmeye yakınken yine kilitlenip kalıyor.

RAM'leri çıkar tek tek takıp dene. Sorun büyük ihtimalle RAM'dan kaynaklı, aynı sorunu yaşadım ve yine ASUS marka laptop.

Denedim hocam ama nafile.

DDU ile sürücüyü kaldırıp driver kurarken temiz kurulum yap diyorum, tam kurulum bitmeye yakınken yine kilitlenip kalıyor.

Dostlar sorunu çözdüm. En son değil ASUS sitesindeki ürün modelini açarak en eski tarihli sürücüyü indirdim ve kurdum. İlginç ve alakasız şekilde sorunum çözüldü. Konu kilitlemebilir.
Ekran kartında da sıkıntı olabilir. Güvenli moddayken DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve üreticinizin sitesinden en güncel WHQL imzalı sürücüyü indirin.

RAM'leri çıkar tek tek takıp dene. Sorun büyük ihtimalle RAM'dan kaynaklı, aynı sorunu yaşadım ve yine ASUS marka laptop.

Dostlar sorunu çözdüm. En son değil ASUS sitesindeki ürün modelini açarak en eski tarihli sürücüyü indirdim ve kurdum. İlginç ve alakasız şekilde sorunum çözüldü. Konu kilitlemebilir.

Çözüm

Geri
Yukarı