Açılışta Reboot and Select proper Boot Hatası ve BIOS'a Girememe

dewilking

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün BIOS ayarlarını sıfırladım ve bilgisayarıma reset atttım, normal bir şekilde açıldı. Kapatıp tekrar açmaya çalıştığımda "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press any key" adlı bir hata aldım. BIOS'a girsem sorunu çözeceğim ama BIOS'a da giremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hardisk sata kablosunu takıp çıkardım, farklı klavyelerle BIOS'a girmeyi denemedim, Tüm USB bağlantılarının yerlerini değiştirdim sonuç yoktu. Biraz araştırma yaptığımda Jumper'le BIOS sıfırlamayı buldum ama anakartımın Jumper yerinde küçük şeyler takılı değildi. Ben de BIOS pilini çıkardım 30 dakika bekledim ve bilgisayarım eski haline döndü. Ardından MSI Fast Boot açınca aynı sorun yine oldu ve tekrar aynı şekilde düzelttim. Sorun MSI Fast Boot'dan kaynaklı kapalı kullanıyorum sorun çözülmüştür.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı