Açılışta Smart status are bad backup, replace hatası

RazerBlade

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar bir sistem topladım. Herşeyi düzgün çalışıyor fakat boot etmeden önce her açılışta american megatrends sayfası geliyor. ''F1 to setup '' diyor basıncada bıos ekranına atıyor. Her seferinde sistemi açarken bu işlemi yapmamı istiyor. Boot menüsünü kontrol ettim herşey düzgün. Bir türlü çıkamadım işin içinden. Yardım ederseniz sevinirim.

Anakart modeli asus z77-a bu arada.

Bide ekranda smart status are bad backup, replace yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba, aynı sorun bendede dün meydana geldi, ssd aldım bir uzman çağırıp evde monte ettirdim ve format attırdım sonra uzman bilgisayarı güncellemeye alıp gitti. Güncelleme sırasında pc yeniden başladığında d olarak ayarlattığım eski HDD SMART statüs bad hatası verdi. düne kadar çalışan disk formattan sonra neden bu hatayı verir ? sata kablosunda sıkıntı olabilir mi? adam diskleri taktıktan sonra bios görmedi sonra sata kablo ucu girişlerini kontrol etti ve sonra düzeldi. Siz ne dersiniz?
sorun kabloda olabilir mi?

merhaba, aynı sorun bendede dün meydana geldi, ssd aldım bir uzman çağırıp evde monte ettirdim ve format attırdım sonra uzman bilgisayarı güncellemeye alıp gitti. Güncelleme sırasında pc yeniden başladığında d olarak ayarlattığım eski HDD SMART statüs bad hatası verdi. düne kadar çalışan disk formattan sonra neden bu hatayı verir ? sata kablosunda sıkıntı olabilir mi? adam diskleri taktıktan sonra bios görmedi sonra sata kablo ucu girişlerini kontrol etti ve sonra düzeldi. Siz ne dersiniz?
sorun kabloda olabilir mi?
Sorun sabit diskiniz kaynaklı sanırım. Eski bir disk kullanıyorsanız değiştirin ya da yeni bir disk ise servise gönderin. Ya da BIOS'tan S.M.A.R.T Status Check'i kapatın ama kapamanızı tavsiye etmem. Diskte bir problem varsa servise gönderin. BIOS'u da güncelleyin mutlaka.
Merhabalar ben de bir hata alıyorum sata1: smart status bad backup and replace sorunun çözümü varsa birisi yazsın
IMG_20210201_211039.jpg

Merhabalar ben de bir hata alıyorum sata1: smart status bad backup and replace sorunun çözümü varsa birisi yazsın
IMG_20210201_211039.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20210201_211039.jpg
    IMG_20210201_211039.jpg
    162,5 KB · Görüntüleme: 144
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı