Açılışta SMART Status Bad ve Mavi Ekran Hatası

Furkan Demirkıran

Kilopat
Süper Moderatör
Bilgisayar böyle bir hata veriyor. Kapatıp açınca bunu geçmeden olmuyor. BIOS gir diyor F1 tuşuna basıp. Ben de bastım girdim BIOS'a ilk başlarda Boot menüsünden giriyordum, yoksa girmiyor Windows'a. Şu aralar da Boot menüsünden artık Windows giremiyor. Zar zor açıyorum. Boot menüsünden açılmıyordu nasıl açıldı bilemiyorum. Ama Boot'tan açmadım. ASUS ekranı çıktı, bilgisayar toplam da 15-20 dk sonra açıldı ve mavi ekran verdi.

20190928_194230.jpg

20190928_194319.jpg

20190928_220704.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD hasarlı. Windows Unmountable Boot Volume hatası veriyor. Ayrıca SMART hatası alıyorsunuz ki bu da diskin muhtemelen fiziksel hasarlı olabileceği anlamına geliyor.

İsterseniz farklı bir bilgisayarda diski test edin. Ancak kısa süre içinde yeni disk almanızı öneririm.

HDD hasarlı. Windows Unmountable Boot Volume hatası veriyor. Ayrıca SMART hatası alıyorsunuz ki bu da diskin muhtemelen fiziksel hasarlı olabileceği anlamına geliyor.

İsterseniz farklı bir bilgisayarda diski test edin. Ancak kısa süre içinde yeni disk almanızı öneririm.
Fiziksel olarak derken kendiliğinden alakalı bozulma mı? Ayrıca şu anda bilgisayar açıldı. Ama çok yavaş ve donuyor.
15697030979576655298595532563328.jpg
1569703633122341327279791004970.jpg

Son düzenleme:
Başkan bu niye şimdi durduk yere bozuldu?

Üretim aşamasında hata olmuş olabilir. PSU kaynaklı belki voltaj dengesizliği olabilir. Çalışırken hareket ettirildiyse disk hasar almış olabilir. Son attığın resme göre anakartın HDD'yi görmesi mucize. Hatırı sayılır bir süredir de çalışıyormuş zaten. Emeklilik vakti gelmiş.

Üretim aşamasında hata olmuş olabilir. PSU kaynaklı belki voltaj dengesizliği olabilir. Çalışırken hareket ettirildiyse disk hasar almış olabilir. Son attığın resme göre anakartın HDD'yi görmesi mucize. Hatırı sayılır bir süredir de çalışıyormuş zaten. Emeklilik vakti gelmiş.
Şu anda çalışıyor. Normal sağlam kullandığım gibi çalışıyor. İnşallah tekrardan olmaz ben anlamadım nasıl bir şey yaşıyorum ya, az önce sağ tık yaparken kasıyordu Windows'ta, şu anda Technopat mesaj yazıyorum. Donma gecikme falan yaşamıyorum. Ama bu kısıtlı süre sürecek gibi bir iz var içimde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı