Çözüldü Açılışta VGA Işığı Yanıyor, Görüntü Gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xurmirac

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | RTX 3060Ti
Arkadaşlar önceden tarih ve saat sıfırlanıp BIOS 'a atıyordu, BIOS pilini değiştirdim şimdi açılışta anakartta VGA ışığı yanıyor ve monitöre yeşil ışık vermiyor. CMOS sıfırladım fayda etmedi. Kapatıp açıyorum kapatıp açıyorum eninde sonunda bir şekilde açılıyor bilgisayar açıldıktan sonra sıfır sıkıntı oyunlarda vesaire ama açana kadar canım çıkıyor.

VGA ışığı yanıyorsa ekran kartında bir problem var demektir. Ekran kartı ve monitör bağlantısını kontrol edin.
Ekran kartı monitör bağlantısını mı sıkıntılıdır yoksa ekran kartı anakart arasında mı bir sıkıntı vardır?
Kabloyla oynadım sök tak falan ama kabloda sıkıntı yok.

Merhabalar aynı sorun şuan bende var
b450 tomahawks anakart
ryzen 5 3600 işlemci
1660ti msi gaming x ekran kartı
bios son sürümde pili çıkardım kabloyu değiştirdim
biosa reset attım
ilk başta 3 sn gpu ışığı yanıyor sonra vga ışığı yanıyor 30sn sonra bilgiyasayar bir daha kapanıyor sonra otomatik açılıyor bu zamana kadar ekrana görüntü gelmiyor
toplam 1:30 dk bekledikten sonra hiç bir şey yok gibi açılıyor bilgisayar
oyunlarda testlerde vs hiç bir sorun yok
sorun nerede olabilir ?

Merhabalar aynı sorun şuan bende var
b450 tomahawks anakart
ryzen 5 3600 işlemci
1660ti msi gaming x ekran kartı
bios son sürümde pili çıkardım kabloyu değiştirdim
biosa reset attım
ilk başta 3 sn gpu ışığı yanıyor sonra vga ışığı yanıyor 30sn sonra bilgiyasayar bir daha kapanıyor sonra otomatik açılıyor bu zamana kadar ekrana görüntü gelmiyor
toplam 1:30 dk bekledikten sonra hiç bir şey yok gibi açılıyor bilgisayar
oyunlarda testlerde vs hiç bir sorun yok
sorun nerede olabilir ?
Selamlar sorunu cozebildinizmi bendede vga led isgi yaniyor bipbip yapıyor sonra 10 saniye kadar sonra kendine geliyor pc

Geri
Yukarı