Açılmamış dosyadan virüs bulaşır mı?

569801

Hectopat
Makaleler
4
Dosyanın VirusTotal'i hiç açmadım hatta direkt sildim. Virüs bulaşmış mıdır?
Dosyayı denemek için tekrar indirdim onaylanmamış olarak gözüküyordu ve bir süre sonra silinmiş kendi kendine. Önceden de indirim açmadım ama onaylanmamış olarak gözüküküyor muydu hatırlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yılan yuvası gibi bir dosya. Pc ye indirip tıkladığınızda bulaşmıştır anında. Fakat dediğiniz gibi sadece indirdiyseniz açmadıysanız sorun olmaz, ayrıca tam olarak ne indirdiniz? Belge, resim, setup?

Hayır, programı çalıştırmadığınız sürece bir sorun olmaz.

Yılan yuvası gibi bir dosya. Pc ye indirip tıkladığınızda bulaşmıştır anında. Fakat dediğiniz gibi sadece indirdiyseniz açmadıysanız sorun olmaz, ayrıca tam olarak ne indirdiniz? Belge, resim, setup?
Setup olması lazım. Bir onarım şeyi gibi bir şeydi.
Windows 11 ile ilgili.

Vallaha ben korktum hocam ya acaba düz sıfırlasam olur mu?

Setup olması lazım. Bir onarım şeyi gibi bir şeydi.
Windows 11 ile ilgili.

Vallaha ben korktum hocam ya acaba düz sıfırlasam olur mu?
Hayır hocam sıfırlamanıza gerek yok, cihaza kurmadıysanız dediğiniz gibi. İçiniz rahat olabilir. Bir tam tarama yaptırın virüs programınıza, Defender ile yapsanız da olur.

Hayır hocam sıfırlamanıza gerek yok, cihaza kurmadıysanız dediğiniz gibi. İçiniz rahat olabilir. Bir tam tarama yaptırın virüs programınıza, Defender ile yapsanız da olur.
Vallaha kaspersky ile yaptım, tehdit yok dedi. Hem de tam tarama yaptım.
Ben çok takıntılıyımdır bu konularda maalesef.

Vallaha kaspersky ile yaptım, tehdit yok dedi. Hem de tam tarama yaptım.
Ben çok takıntılıyımdır bu konularda maalesef.
Bir dahakine çok daha dikkatli olursunuz. Şu an endişelenecek bir durum yok. Resmi sayfalar dışında indirim ya da bedava adı altında herhangi bir şeye tıklamayın. Ayrıca bir belge pdf, word indirirken de, indirdikten sonra hemen açmayın dosyayı virüs taraması yaptırın dosyaya.

Bir dahakine çok daha dikkatli olursunuz. Şu an endişelenecek bir durum yok. Resmi sayfalar dışında indirim ya da bedava adı altında herhangi bir şeye tıklamayın. Ayrıca bir belge pdf, word indirirken de, indirdikten sonra hemen açmayın dosyayı virüs taraması yaptırın dosyaya.
Normalde yapmam böyle şeyler zaten de bir şey için ilk kez yaptım, bir daha çok dikkatli olurum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı