Açlık sınırı 6.465 TL olarak açıklandı

Bu sınırları 4 kişilik aileler için veriyorlar. Tek başına yaşayan yönetici yoksul sayılmaz.
Firmada yönetici olarak çalışan bir kişi bile 4 kişilik aileye bakamayacak kadar maaş alıyorsa açısından bakmak daha mantıklı. O açıdan düşünürsen 7000TL alan bir kişi yoksul bile değil çünkü tek tabanca.

O açıdan düşünürsen 7000 TL alan bir kişi yoksul bile değil çünkü tek tabanca.
İstanbul’da sadece kiraya bile zor yetiyor. Her şey çok pahalı. Düzgün cep telefonu, araba, bilgisayar ve ev gibi şeyler almak için 20000 TL maaş gerekli. Ancak bir yöneticinin böyle şeylere daha rahat bir şekilde erişebilmesi çok kötü.

Kime inanayım?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Farklı kuruluşların farklı araştırma sonucu çıkarması normal bir durum.
Rakamlar da birbirine zaten.
Yani açlık sınırı asgari ücretin 1,5 katına, yoksulluk sınırı 4,5 katına çıkmış.
Karı koca çalışan iki asgari ücretli karın tokluğuna çalışıyor. Diğer ihtiyaçları nasıl karşılıyor, bilemiyorum.
Karı koca çalışan iki memur yoksulluk sınırının altında kalıyor. Yani memleketin beyin gücü yoksulluğun pençesinde kıvranıyor. İşçisi ise açlığa mahkum edilmiş durumda.
Hocam benim bildiğim kamudaki tek bir kişi olan memurun maaşı açlık sınırı kadar. Benim anlamadığım Ortaokulumdaki öğretmenlerimin çoğuna bakıyorum genel olarak kadın olanlarına özellikle Mercedes-Benz, BMW vb. araçlara biniyorlar eski kasa değil ama.
Demek ki ailesinden gelen bir mal varlığı var. Veya eşlerinden...

Kime inanayım?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok fark varmış ya inanması çok güç. Helal sana iyi detay yakalamışsın ultra zeki insan.

Demek ki ailesinden gelen bir mal varlığı var. Veya eşlerinden...
Bunu düşünemedim hocam ama azıcık daha kafa yorsaydım düşünemeyeceğim kadar zor bir şey değildi.
BMW ve Mercedes Avrupa'da aynı bizim egea gibi bir şey. Sandığımız kadar lüks bir marka değiller.
Dediğiniz cümleyi bende biliyorum hocam ama Egea gibide olduğunu bilmezdim. Demekki o dereceymiş. :D
Ha o zaman tamam. Senin ortaokulundaki öğretmenler BMW'ye biniyorsa bu iş bitmiştir. Ekonomi süpermiş. Kapatın konuyu da boşuna konuşmayalım.
@tugoli Adlı kullanıcıya yazdığım mesaja baktınız mı siz acaba!?

Geri
Yukarı