Rehber ACPI\VEN_ATK&DEV_0110 olan sürücüyü kurma

Merhaba, aşağıda paylaştığım donanım kimliğiyle uyumlu sürücüyü nasıl kuracağınızı göstereceğim.

Donanım kimlikleri:

ACPI\VEN_ATK&DEV_0110

ACPI\ATK0110

*ATK0110

Aygıt adı:

ATK0110 ACPI Utility.

Bu arada, bu gösterdiğim yöntem sadece bu sürücü için geçerli değildir. Microsoft Update Catalog sitesinde sürücülerinizin ismini yazabilir ve bulabilir, yükleyebilirsiniz. İsmiyle beraber çıkmazsa donanım kimliğini yazabilirsiniz. En güvenilir yöntem bu.

Nasıl indirilir?

Buradan indireceksiniz:

Not: İki tane seçim sunmuş. Burada, ne olursa olsun üst taraf olanı indireceksiniz. Kullandığınız işletim sisteminin bunlardan bir tanesi olması gerekiyor: Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Windows 11.

Technopat Sosyal.png

"Yükle" butonuna basıyoruz ve cab ile olan yere basıyoruz, dosyamız inmiş olacak. Olmazsa, farklı tarayıcı ile deneyiniz ya da bana söyleyin.

Technopat Sosyal.png

Dosyamız indiği zaman RAR olarak görünüme sahip olacak. Eğer olmadıysa, WinRAR'ı indiriniz.

Sağ tıklıyoruz ve klasöre ayıkla diyoruz.

Technopat Sosyal.png

Windows'un arama yerine Aygıt Yöneticisi yazarak giriyoruz.

Technopat Sosyal.png

Çok yüksek ihtimal sürücü olmadığı için "diğer aygıtlar" isminde gözüküyor olacak. Maalesef size gösteremiyorum sürücüyü kurduğum için.

Sürücüyü nasıl kurarız?
Aygıt Yöneticisi girmiştik. Şimdi, "diğer aygıtlar" adlı aygıta sağ tıklayarak sürücüyü güncelleştir diyoruz.

Adsız.png

Girdiğimiz zaman, karşımıza iki tane seçenek çıkacaktır. Biz, şansımızı deneyelim ve sürücüleri otomatik ara diyelim.

Adsız.png

Eğer bulursa konudan çıkabilirsiniz. Yüksek ihtimal, bulamadığı için bu konuya geldiniz. Devam edelim.
Windows Update bulamadığı için, bilgisayarımdaki sürücülere göz at diyoruz.

Adsız.png

Göz at butonuna basıyoruz.

Adsız.png

İndirdiğimiz dosyayı seçiyoruz. Tamam diyoruz. Sonraki diyoruz ve başarılı bir şekilde sürücümüz yüklenmiş olacaktır.

Adsız.png

Bunun gibi ufacık çözümler için öneriler sunabilirsiniz bana. İyi günler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı