Actigim Minecraft Server'ina arkadaşım giremiyor

Bu arada Aternos falan önermeyin lütfen plugin falan kurmak uğraştıryor ve Aternos beklleme süresini açgözlülüğü yüzünden 160 dakikaya çıkardı.

Evet.

Modem markası alabilir miyim? Eğer ZyXEL ise son güncellemede benim modemim port yönlendirme yaptığımda port yönlendirme geçersiz oluyordu.

Modem markası alabilir miyim? Eğer ZyXEL ise son güncellemede benim modemim port yönlendirme yaptığımda port yönlendirme geçersiz oluyordu.
evet modem zyxel ama geçersiz olduğunu sanmıyorum benimkinde sonuçta server bende online olarak gözüküyo
1610088615439.png

server açık gözüküyo ama arkadaşlarımda ping çubuğu sürekli sağa sola gidiyomuş

Evet modem ZyXEL ama geçersiz olduğunu sanmıyorum benimkinde sonuçta server bende Online olarak gözüküyor.

Hocam sizde Online fakat 2020 Kasım'dan önce o güncelleme yoktu bu yüzden port yönlendirme yapınca arkadaşım sunucuma girebiliyordu fakat bir gün baktım modemin arayüzdeki logosu değişmiş arayüz güncellenmiş port yönlendirmeye değişik seçenekler gelmiş sonra port yönlendirme yapamadım yaptım ama arkadaşım giremedi.

Evet modem Zyxel ama geçersiz olduğunu sanmıyorum benimkinde sonuçta server bende online olarak gözüküyor.
CGN IP havuzundaysanız port açsanız bile geçerli olmaz. Bunu öğrenmek için modem arayüzündeki IP'niz ile internette gözüken IP'nizi karşılaştırabilirsiniz.

Bu arada ZyXEL modemlerde port yönlendirdiyseniz DMZ ayarını açmanız gerek yani o menüden DMZ'ye girip 192.168 ile başlayan IP adresinizi girmeniz gerek.

Geri
Yukarı