Action Dimension kapandı

En son 2018 civarı girdiğimde sunucular bomboştu, hiç kimse yoktu sahildeki sohbetler, paintball, tenis odaları, alışveriş merkezi heryer boştu. Etrafı gezdim tek başıma, oyunun adını da her 3 yılda bir unutup tekrar hatırlıyorum ancak öyle girebiliyorum, bugün google görsellerden bir şekilde buldum ismini, bakayım dedim belki son kez fakat geç kalmışım. 😞
(Ayrıca sahilde soldaki adanın arkasından gizli bir oda vardı geliştirici ofisine gidiyordun galiba)

Ereneren12, 2014-15-16-17.... güzel dolandırıcıydım, iyi bir oyuncuydum. Zengin bir tüccar olmuştum, bazen arkadaşımla bir plan kurup insanları dolandırırdık. Ben onu tanımıyormuş gibi yapıyordum, odama gelene hediye dağıtıyorum diyordum. Arkadaşımda beni tanımıyormuş gibi geliyordu 3-4 kişiyle birlikte. Arkadaşıma hesabını ver eşya atayım diyordum. Sonra vermiş gibi yapıyordu eşya koymuşum gibi rol yapıyordu. İnsanlarda inanıyor hesaplarını veriyordu, bizde soyuyorduk. Şimdi olsa yine soyarım. Çünkü oyunda bir kural vardı, 'soyanı soymak' yani gelecekte başkalarını soyması için onu biz soyuyorduk, bizide başkası soymuştu, o soyduğumuzda başkasını soyacak öyle gidiyor. Oyuna çok fazla zamanımı verdim, yıllarca oynadım. Günün birinde birini kandım. Hile yapan birisiydi, hesabını ver sanada yapayım dedi, heveslendim, oyun zordu ve hile cazip gelmişti ve bende verdim salak gibi. Adam hileyi becerememiş, ban yedirmişti hesabıma. 3600 gün. Hesap etmiştim, 10 yıl sonra girecektim tekrar oyuna. Sırf hesabım için. Ama oyun kapandı, tüm hayallerim yıkılmıştı. Hayatımda en sevdiğim oyundu. Evet, çok mükemmel bir oyun değildi ama arkadaşlıklar, o ortamlar, o geçen güzel zamanlar o oyunu mükemmelleştirdi. Keşke açılsa tekrar, uğraşıp kasılsak. O kadar mutlu olurum ki. Dizili evim vardı, /dance 2 miydi neydi komut, olayını bilen bilir. Sağlam zenginlerdendim. Santa set ve Troll maskem vardı. Benim zamanımda bunlar çok iyi para ederdi. Troll mask 500k, Santa set 90k civarıydı yanlış hatırlamıyorsam. Sonra hileler çıktı tabii oyunu bozan hileler. 500k olan maske 2K oldu, bir tek santa setin hilesi yoktu, 90k olan santa set 10M olmuştu. 1M ye satılan silah geliştirme ürünleri 2K olmuştu. Maskeler kıyafetten değersiz olmuştu. Keşke hileleri çıkartmasalardı, belki devam ederdi güzelim oyun. Birisini dolandırınca gelen o güzel zevki özledim. Kazanılan paintball maçlarını özledim. Zengin olmama rağmen fakir giysileri giyip dilenmeyi özledim. Kız karakter açıp enayi avlamayı özledim. [Manga] diye klan vardı, en iyi klandı. Üye olmak sağlam kudret isterdi. Tolga Özuygur, oyunun yapımcılarından. Duy sesimi, açın be şu oyunu. En sevdiğim oyunu açıp oynayamamak koyuyor, kimisinin rastgele bir oyun oluyor en sevdiği oyun. Açıp tak oynayabiliyor. Benim öyle bir şansım yok. Çok üzücü, çok.
Sen paintball oynamayıp zamanını dolandırıcılığa harcadiysan boşa oynamışsın kardeş.

Çok üzücü gerçekten böyle kapanması 8 sene önce 12 13 yaşında iken oynardım ve bende 3-4 yaş büyük biriyle baya yakın arkadaş olmuş idik 5 yıl kadar onunla beraber silah geliştirme itemlerini santa setleri piyasadan toplayıp piyasada kalmayınca pahalıya satardık işimiz gücümüz adam dolandırmaktı baya zengin idik oyunda vay be duygulandım olsa şuan girmek isterdim oyuna. Benim nick'im we are the champions idi arkadaşımın nick efsane_fde hatırlayan çıkar belki.

Çok vakit geçirmişliğim var bu oyunda, başladığımda 2013'ün başlarıydı sanırım okuldan gelip yatana kadar bu oyunu oynardım. Oyundaki nickim de maluski'ydi, millet bana ismimle hitap edemezdi argo olarak algılanıyor diye.
Çok üzücü gerçekten böyle kapanması 8 sene önce 12 13 yaşında iken oynardım ve bende 3-4 yaş büyük biriyle baya yakın arkadaş olmuş idik 5 yıl kadar onunla beraber silah geliştirme itemlerini santa setleri piyasadan toplayıp piyasada kalmayınca pahalıya satardık işimiz gücümüz adam dolandırmaktı baya zengin idik oyunda vay be duygulandım olsa şuan girmek isterdim oyuna. Benim nick'im we are the champions idi arkadaşımın nick efsane_fde hatırlayan çıkar belki.
Ben de o klandaydım yanlış hatırlamıyorsam klan ismi B_L idi hatta bazı ekran görüntülerim hala duruyor facebookta. efsane_fde ile de konuşurduk ama birden kayboldu adama ne oldu hiçbir fikrim yok. O zamanlar ben ilkokula gidiyordum o da sanırım liseliydi, şimdi üniversiteyi bitirmiştir. Heyt be zaman ne hızlı geçiyor, oyundan tanıyanlar yazsın o günleri konuşuruz :)

Çok vakit geçirmişliğim var bu oyunda, başladığımda 2013'ün başlarıydı sanırım okuldan gelip yatana kadar bu oyunu oynardım. Oyundaki nickim de maluski'ydi, millet bana ismimle hitap edemezdi argo olarak algılanıyor diye.

Ben de o klandaydım yanlış hatırlamıyorsam klan ismi B_L idi hatta bazı ekran görüntülerim hala duruyor facebookta. efsane_fde ile de konuşurduk ama birden kayboldu adama ne oldu hiçbir fikrim yok. O zamanlar ben ilkokula gidiyordum o da sanırım liseliydi, şimdi üniversiteyi bitirmiştir. Heyt be zaman ne hızlı geçiyor, oyundan tanıyanlar yazsın o günleri konuşuruz :)
@RoyMustang23 o zamanlar takılıyormuşuz galiba, arşivimin derinliklerinden çıkardım bir fotoğrafı.

Dosya Ekleri

• resim_2021-12-13_234749.png
    resim_2021-12-13_234749.png
    628,2 KB · Görüntüleme: 265
@RoyMustang23 o zamanlar takılıyormuşuz galiba, arşivimin derinliklerinden çıkardım bir fotoğrafı.
Dostum seni hatırlıyorum fırat yani efsane_fde liseye giderken ben 13 yaşında felandım sen de 9 10 yaşlarındaydın resimden avatarını görünce tamamen hatırladım. Vay be Fırat diyordu maluski daha küçük her konuyu açmıyorum felan ama sen bile kaç yaşına gelmişsindir ben 22 ye gireceğime göre :D Resimde de direkt ikimizi bulmuş olman cidden baya iyi arşiv yapmışsın benim eski pc kül oldu gitti her şey , seninki gibi birçok ss'm vardır kesin ..

Dostum seni hatırlıyorum fırat yani efsane_fde liseye giderken ben 13 yaşında felandım sen de 9 10 yaşlarındaydın resimden avatarını görünce tamamen hatırladım. Vay be Fırat diyordu maluski daha küçük her konuyu açmıyorum felan ama sen bile kaç yaşına gelmişsindir ben 22 ye gireceğime göre :D Resimde de direkt ikimizi bulmuş olman cidden baya iyi arşiv yapmışsın benim eski pc kül oldu gitti her şey , seninki gibi birçok ss'm vardır kesin ..
Birkaç tane daha var, instagramın vs. varsa oradan atayım istersen :)

Yeni konular

Geri
Yukarı