Activision, EA ve Rockstar eski oyunlarına neden zam yapmıyor?

Makaleler
2
Yer
Ankara
Şu an sektörde Steam'de eski oyunlarına zam yapmayan birkaç firma kaldı ve bunlar paragöz olarak bildiğimiz EA, Activision ve Rockstar. Yeni oyunlarına acımadan 1200TL fiyat çaktıklarını biliyorum ama eski oyunlarını neden zamlamıyorlar sizce? RDR2'nin indirimle 98TL olup GTA Trilogy'nin 575TL olması gibi garip durumlar dikkat çekici şeyler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an sektörde Steam'de eski oyunlarına zam yapmayan birkaç firma kaldı ve bunlar paragöz olarak bildiğimiz EA, Activision ve Rockstar. Yeni oyunlarına acımadan 1200TL fiyat çaktıklarını biliyorum ama eski oyunlarını neden zamlamıyorlar sizce? RDR2'nin indirimle 98TL olup GTA Trilogy'nin 575TL olması gibi garip durumlar dikkat çekici şeyler.

Bunlar böyleyse, GTA 6'yı düşünmek istemiyorum.

Unutmuşlardır. EA ile Activision'ın milyon tane oyunu var, Rockstar'ın da RDR2'yi Türkiye gibi ülkelerde kaça sattığından haberi bile yoktur. GTA Trilogy yeni olunca acımadılar, asıl bombayı GTA IV ile göreceğiz.

VI olmasın hocam :)

Unutmuşlardır. EA ile Activision'ın milyon tane oyunu var, Rockstar'ın da RDR2'yi Türkiye gibi ülkelerde kaça sattığından haberi bile yoktur. GTA Trilogy yeni olunca acımadılar, asıl bombayı GTA IV ile göreceğiz.

Hocam görür müyüz cidden ben alayım o zaman ya hala 32 TL ise :D

Son düzenleme:
Hocam, L.A. Noire zamlanmıştı Rockstar Games tarafında. Diğer oyunlarına da zam getirirler yavaş yavaş. The Elder Scrolls eski oyunlarına zam gelmişti onlara da gelir.

Unutmuşlardır. EA ile Activision'ın milyon tane oyunu var, Rockstar'ın da RDR2'yi Türkiye gibi ülkelerde kaça sattığından haberi bile yoktur. GTA Trilogy yeni olunca acımadılar, asıl bombayı GTA VI ile göreceğiz.
Hiçbir ülkede zam yapmamaları bence unutulmalık durum değil hocam. Hem milyon tane oyunları olsa bile çok sayıda çalışanları ve alt şirketleri de var bu adamların. Activision'ın da EA'in de çoğu oyunu 1 yılda yalan olduğu için eski oyunları unutmalarını anlarım ama Rockstar'ın 3-5 tane oyunu var ve onlarda hâla daha satan ve oynanan oyunlar. GTA 5 gibi bir oyunu çoğu ülkede 5-10 dolara sattıklarını görmemeleri imkansız gibi geliyor bana.

VI olmasın hocam :)

Yanlış yazmışım düzeltme için sağol.

Hocam görür müyüz cidden ben alayım o zaman ya halaa 32 TL ise :D

GTA IV'ün optimizasyonunu düzeltseler keşke. GTA VI ise ne kadar optimize olursa olsun direkt işlemcilerin içinden geçecektir. NPC'lerin çok olduğu şehir oyunları sıkıntı olacak bu yeni oyun motorları ile.

Yanlış yazmışım düzeltme için sağ ol.

GTA IV'ün optimizasyonunu düzeltseler keşke. GTA V'ı ise ne kadar optimize olursa olsun direkt işlemcilerin içinden geçecektir. NPC'lerin çok olduğu şehir oyunları sıkıntı olacak bu yeni oyun motorları ile.

Hocam GTA 4 Steam'de bir ara yoktu diye hatırlıyorum bu comple Edition yeni mi geldi GTA Trilogy ile.

Geri
Yukarı