ACTIVISION'un Call of Duty serisi

339330

Hectopat
Merhabalar, Call of Duty serisine girmeyi düşünüyorum. Uzun ve sıkı bir araştırma sonucu Call of Duty, Call of Duty 2, Call of Duty 4: Modern Warfare, Call of Duty: Modern Warfare 2 oyunlarına girişmeyi düşünüyorum. Bu oyunlar hakkında bir sorum var: Bu oyunlar duyduğuma göre her indirimde aynıymış doğru mudur? Bu arada daha önce zam geldi mi? Duyduğuma göre Black Ops'a gelmiş ama benim kastım bu oyunlar. Benim zamanımda oyunlar sırasıyla indirimde 24.5, 24.5, 24.5, 36.45 TL.
Bu arada yaklaşık 20 yıl önce çıkmış oyunu 50 TL fiyatına satmak... İnsaf be kardeşim alt tarafı 6-7 saat alt tarafı hatta 5 saat Allah belanızı versin

Son düzenleme:
Ben size birşey demedim ki :D Benim de fikrim bu.
Bana dediniz sandım. 😄 Bu arada WAW'ı nasıl çözemediniz onu da anlamadım. İlk oynadığımda pek anlamamıştım ama sonra Türkçe altyazıyla oynadım ve anladım. Siz de deneyebilirsiniz.
Bana göre COD 1, UO ve 2 kadar etkili bir atmosfer sunamıyor. Bunun en büyük nedenin Amerikan bölümleri olduğunu düşünüyorum. COD 2 bile Amerikan bölümlerinden nefret ederdim. Dümdüz düşmana koşan askerler ve iğrenç bir anlatımı var. Amerikan temasına özel müzikleri filan hiç sevemiyorum. MW serisinde bile Amerikan bölümleri topluca bir yere dalan ve derinlikten uzak bölümler oluyor. COD İngiliz ve Rus bölümleri dışındaki şeyleri nedense sevemiyorum.
Haklısınız. Nedense çok yapmacık oluyor. Galiba Amerikalılarda savaşma tipi yok. 😄

Bahsettiğin oyunların online sunucularında hala oynayanlar var. O yüzden fiyatları düşmüyor.
Ben de World at War oynamaya devam ediyorum.
Yalnızca senaryo modları için alacaksan Cod 4 Modern Warfare ve sonraki oyunları almanı öneririm.
Ayrıca Black Ops serisi World at War oyunuyla başlıyor(Reznov'un hikayesi).

Bana dediniz sandım. 😄 Bu arada WAW'ı nasıl çözemediniz onu da anlamadım. İlk oynadığımda pek anlamamıştım ama sonra Türkçe altyazıyla oynadım ve anladım. Siz de deneyebilirsiniz.
Yok çözemedim değil. Kendisi iyi bir oyun onu kabul ediyorum fakat yapılmasına kesinlikle gerek yoktu. Activision zaten MW1 ile modern savaşa çoktan girmişti. Tekrar 2. dünya savaşı oyunu yapmaya gerek yoktu. Hele COD2'den sonra gerek yoktu zaten COD2 ile eski savaşlar zirve yapmıştı. Yapımcı da bunu anlamış olmalı ki 2019'a kadar bir daha da yapmadı. Şu bir gerçek World at War serinin en az ses getiren, arada kaynamış oyunudur. Yanlış anlaşılmasın tek başına bir COD olarak baktığımızda gayet güzel. Hele Infınıte Warfare rezilliğinden sonra World at War başyapıt.

@White Chocolate Mocha Bence kendi ülkelerini gereksiz kibirli ve kötü anlatıyorlar. Yani adamlar oyunda amerikan askerlerini Battle royale oynar gibi araziye salıyor. Bölüme 300 kişi başlıyorsun geriye 12-13 kişi kalıyor.

@Crimson Butterfly O aslında firmanın suçu değil. Actvision COD oyunlarını o zamanlar iki senelik süreçte, iki firmaya geliştiriyordu. İnfinity ward COD MW sunmaya hazırlanırken zaten adamlar World at war yapmaya başlıyor. World at war önce konsola COD 3 çıkarıyorlar, o yüzden firma pek bilinmiyor. Modern warfare tutup FPS dünyasını değiştirince, mecburen arada kaynıyorlar.

Tabi uzay temasında aynı hataları yaptılar. Advanced warfare o kadar sevilmedi. Ama o geri tepkiyi almadan IW çıkarınca dislike rekoru kırdılar. Artık bu olayları firmalar yavaş yavaş azalttılar. COD oyunları üç firma tarafından yapıldığından, artık yapımı üç sene sürüyor. Bu uzun sürede eğer temanın tutmayacağını anlarlarsa, farklı firmanın oyununu çıkarıp diğer oyunu sonlandırıyorlar.

Geçenlerde COD videolarına bakarken şunu buldum. İnternet kafede COD 1 LAN olarak oynadığımız zamanlar geldi. Cesetlerin içine pusup ölü taklidi filan yapardık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video baya eski ve yanlış bilmiyorsam COD:UO çok oyunculu modundan çekilmiş.

Son düzenleme:
World at War'ın karanlık ve kanlı teması + nazi zombies modu, grafikleri, müzikleri kısacası her şeyi efsaneydi. Keşke World at War remastered da gelse ama nerede. Treyarch uyuyor.
World at War COD 1 oyununda olmayan vuruş hissi eksikliğinin giderilmiş. Modelleri kalitelice işlenmiş. Hikayesi güzelce yazılmış. Savaşın verdiği karanlık hissiyatı yansıtabilen. Zombi modu eklenmiş güncel versiyonudur ama MW serisinden önce piyasaya sürülseydi keşke. Bu şekilde olunca MW serisinin arasındaki çerez oyun muamelesi gördü.

@White Chocolate Mocha Bence kendi ülkelerini gereksiz kibirli ve kötü anlatıyorlar. Yani adamlar oyunda amerikan askerlerini Battle royale oynar gibi araziye salıyor. Bölüme 300 kişi başlıyorsun geriye 12-13 kişi kalıyor.

@Crimson Butterfly O aslında firmanın suçu değil. Actvision COD oyunlarını o zamanlar iki senede, iki firmaya geliştiriyordu. İnfinity ward COD MW sunmaya hazırlanırken zaten adamlar World at war yapmaya başlıyor. World at war önce konsola COD 3 çıkarıyorlar, o yüzden firma pek bilinmiyor. Modern warfare tutup FPS dünyasını değiştirince, mecburen arada kaynıyorlar.

Tabi uzay temasında aynı hataları yaptılar. Advanced warfare o kadar sevilmedi. Ama o geri tepkiyi almadan IW çıkarınca dislike rekoru kırdılar. Artık bu olayları firmalar yavaş yavaş azalttılar. COD oyunları üç firma tarafından yapıldığından, artık yapımı üç sene sürüyor. Bu uzun sürede eğer temanın tutmayacağını anlarlarsa, farklı firmanın oyununu çıkarıp diğer oyunu sonlandırıyorlar.
Harbiden COD3 vardı bide demi. Oyundan haberi olan veya oynayan var mı ? Ben konsolda bir kere oynadım nedendir sarmadı. Belki konsol olduğu için.

Yeni konular

Geri
Yukarı