A'dan Z'ye madencilik nedir?

A.Aoi

Decapat
Daha fazla  
Baştan söyleyeyim yurt dışında yapılacak o yüzden elektrik zamlarıdan sonra kar getirmiyor gibi mesajlar yazmanıza gerek yok.
Madencilik konusunda çok sınırlı bir bilgim var ve kafama takılan birçok soru var bunları tek tek size sorarak uğraştırmak yerine sizden güvenilir bilgi kaynağı istiyorum. Her önüne gelen farklı bir şey söylüyor, yanlış bilgi zehirlenmesi yaşamak istemiyorum. Mining sistemi nasıl kurulur? Kurarken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Hangi parçaları seçmeliyiz? Sorularıma cevap verecek kaynakları paylaşırsanız sevinirim.

Ayrıca şimdi sormak istediğim bir soru var. Madencilik getirisi konusunda sürekli X kartla Y mh kadar kazım yaparsan günlük su kadar gelir elde edersin gibi mesajlar görüyorum ama buradaki gelir Ethereum'un değerine göre değişiklik gösteriyor(ETH bağlı olarak günlük kazanç artabilir ya da azalabilir). Bu yüzden de bu tarz cevaplar her durumda doğru olmuyor. Örnek verecek olursak sistemimiz günlük 100mh ETH kazıyor, stabil şekilde atıyorum 100 gün kazım yaptık. Ne kadar ETH kazmış oluruz?

Mining sistemini abim İngiltere'de kurmak istiyor ve bana bu iki linki attı. İlk defa böyle mining sistemi gördüğüm için size sormak istedim. Nedir bu sistemler?

@Valerys Hocam yardımınızı bekliyorum. Ayrıca özelden bana logları atabileceğinizi söylemiştiniz. Müsait olunca gönderirseniz sevinirim

Şu an bir yüksek bir dalgalanma var galiba.
İkinci ürünün günlük kazancı 3dk önce baktığımda 5.80 dolar idi, sayfayı yeniledim 7 dolar civarında oldu, sonra bir daha yeniledim, 8 doları geçti. Son yenilemede 5.98'e düştü. 😔
O ürünün sayfasında günlük, aylık, yıllık getiri hesapları var.
Bir daha yeniledim günlük getiri 6.54 dolar oldu.
Arkadaş gülünce bir daha yeniledim, 5,94 dolara düştü yine.

Son düzenleme:
İkinci ürünün linkinde getiri hesabı var. Çok değişkenlik gösteriyor ama görseldeki anlık getiriye göre 2 yılda kendini amorti ediyor. Ama günlük kâr 5-6 dolara düştüğünde 3 yıl civarında oluyor.

Bu hazır cihaz, ekran kartları ile mining algoritması farklı. Ekran kartı ile mining için ayrı başlık açılmalı sanırım. Ya da Miner vs GPU ile Mining kıyaslaması şeklinde bir başlık açılabilir.

Screenshot_20220408-122521.png

İkinci ürünün linkinde getiri hesabı var. Çok değişkenlik gösteriyor ama görseldeki anlık getiriye göre 2 yılda kendini amorti ediyor. Ama günlük kâr 5-6 dolara düştüğünde 3 yıl civarında oluyor.

Bu hazır cihaz, ekran kartları ile mining algoritması farklı. Ekran kartı ile mining için ayrı başlık açılmalı sanırım. Ya da Miner vs GPU ile Mining kıyaslaması şeklinde bir başlık açılabilir.

Eki Görüntüle 1353045

Spesifik olarak bu cihazlar uzerine konuyu acmadim ki. Madencilik hakkinda genel bir konu actim. Zaten ekran karti toplayarak mining yapma dusuncesindeyiz, bu linkleri atmamin sebebi ise ayriyetten fikirlerinizi almak.

Mining sistemini abim İngiltere'de kurmak istiyor ve bana bu iki linki attı. İlk defa böyle mining sistemi gördüğüm için size sormak istedim. Nedir bu sistemler?
Bunlar asic madenciler algoritmaya göre özel olarak tasarlanırlar yüksek performans verirler ama başka algoritmada çalışamazlar.

Attığınız ürünler de sha-256 algoritmasında çalışıyorlar yani bitcoin madencileri bunlar. Bunun rigden artısı bitcoin kazdıkları için etherum madenciliğinin bitmesinden etkilenmiycekler.

Attığınız ürün olan 1166 pro 81th/s olan versiyonunun 3 günlük ortalamaya göre günlük kazancı elektrik çıkınca (1kwh = 0.1 dolardan hesaplanarak) 9.36 dolar. Kaynak
Yani çok da verimli bir cihaz değil gibi.
Bunun yerine antminer S19 XP tercih edilmesi daha mantıklı aynı elektriği harcayarak günlük 23 dolar kazanç olur. Tabi orda fiyatları ne derecede onu bilemiyorum.

Bütçe yetiyorsa ve bulunabiliyorsa tabi S19 XP hyd alınması en mantıklı olanı asicler arasında.

Bunlar asic madenciler algoritmaya göre özel olarak tasarlanırlar yüksek performans verirler ama başka algoritmada çalışamazlar.

Attığınız ürünler de SHA-256 algoritmasında çalışıyorlar yani Bitcoin madencileri bunlar. Bunun rigden artısı Bitcoin kazdıkları için Ethereum madenciliğinin bitmesinden etkilenmiycekler.

Attığınız ürün olan 1166 Pro 81th/s olan versiyonunun 3 günlük ortalamaya göre günlük kazancı elektrik çıkınca (1kWh = 0.1 dolardan hesaplanarak) 9.36 dolar. Kaynak
Yani çok da verimli bir cihaz değil gibi.
Bunun yerine antminer S19 XP tercih edilmesi daha mantıklı aynı elektriği harcayarak günlük 23 dolar kazanç olur. Tabii orada fiyatları ne derecede onu bilemiyorum.

Bütçe yetiyorsa ve bulunabiliyorsa tabii S19 XP hyd alınması en mantıklı olanı asicler arasında.

Anladım hocam bilgilendirme için teşekkür ederim. O linklerdeki sistemleri ilk defa gördüm ve ne olduğunu bilmediğim için sorayım dedim. Bu tarz bir sistem almayı düşünmüyoruz sadece meraktan sormuştum. ETH madenciliği yapmak istiyoruz ve bu konuda yardıma ihtiyacım var.

bu linkteki kart lhr 1 midir 2 midir?

Anladım hocam bilgilendirme için teşekkür ederim. O linklerdeki sistemleri ilk defa gördüm ve ne olduğunu bilmediğim için sorayım dedim. Bu tarz bir sistem almayı düşünmüyoruz sadece meraktan sormuştum. ETH madenciliği yapmak istiyoruz ve bu konuda yardıma ihtiyacım var.

bu linkteki kart lhr 1 midir 2 midir?
Evet LHR

Geri
Yukarı