Adana'da köpeğe çarpıp kaçtılar ve son nefesini verdi dediler

luckluckii

Hectopat
Bugun annemin islerinden dolayi ceyhan Kadir'li yaptik. Buraya kadar her şey normal islerimizi halledip adanaya yola ciktik. Imamoglunu gectikten sonra yolda giderken karsi seritte bir araba durmustu. 4 tane insanin oldugu yerde siyah yatan bir şey vardi. Annem kopek oldugunu gorunce durup u donusu yapti durduk. Pencereyi acip ne olduğunu diye sorduk. "Karsi seritte kopece carpip birakmislar". Biz insanlik vazifemizi yapip kenara cektik. Dedik ki yasiyor mu? Son nefesini verdi dediler. Zaten burada kuskulandik biz son nefesini verdi ne ya? Siz mi carptiniz dedik yok biz carpmadik dediler arabalarina dogru kaciyorlardi üç kişi hemen kacti. Bir tanesi gidecekti ki annem plakayi almami istedi. Bunu duyan çocuk etrafta kameralar var dedi :D. Etrafta ev bile yok ne sacmaladiysa korkudan. Nasil panik olup kacmaya calisirken "cenazemiz var gitmemiz gerekiyor dediler". Saat 16'da cenazemi olur? Imamogluna vardiklarinda 16.30 olacak. Kadirlige varinca 17.00 olacak bu saatte cenaze mi olur? Cenaze dedigin öğlen namazından sonra olur. Biz arabadan inip köpeğe bakamada 4 tane genc kactilar aninda. Pandemi oldugundan cenazeler yasak diye biliyorum ayrica.

Indik kopege bakacaz ucurumun dibine atmislar. Kenarda gordugumuz hayvani bildigin olume terk etmisler. Nefes aliyordu gayet hayvan gibi goruluyor nefes alisi. Etrafta traktor vardi. 3 gence el kol yaptik yanimiza geldiler. Sağ olsunlar hayvani hemen cekip arabaya koydular. Elim ayagima dolandi 1.60 boyum var guclu degilim nasil cekeceğim diye kendimi yedim. Toprak o kadar duz ki ayagini koyamiyorsun.

120km hiz ile ilk once saricama oradan da Adana turgut ozal bulvarina geldik. Kopegi teslim Veteriner'e teslim ettikten sonra arabayi teslim etmeye gittik.
En son bilgimiz hayvanin arka bacaklari kirik. Şoka girmis, çok fazla sakinlestirici vermisler. Yasayabilip yasayamayacagini sonra gorecegiz.
Araba plakasi yazdim ve resimlerini paylastim neden siliyorsunuz? Neden kafaniza gore konun icerigini degistirip onayliyorsunuz? Konunun yayilmasi icin DH'ye de yazdim. Umarim linki silmezsiniz. Kopege carpip kactilar son nefesini verdi dediler ADANA » Sayfa 1 - 1

Dosya Ekleri

• 8ee7b46c-fe27-44b5-b4e5-429ff563cc75.jpg
    8ee7b46c-fe27-44b5-b4e5-429ff563cc75.jpg
    117 KB · Görüntüleme: 63
  • 5860c36e-d51f-4e30-b851-dd9feae73d12.jpg
    5860c36e-d51f-4e30-b851-dd9feae73d12.jpg
    126,5 KB · Görüntüleme: 65
  • 6809875f-2051-4cd2-afbf-2f244684b795.jpg
    6809875f-2051-4cd2-afbf-2f244684b795.jpg
    109,2 KB · Görüntüleme: 59
  • 5c6f675a-7968-46db-8ee0-67c44f37bd2b.jpg
    5c6f675a-7968-46db-8ee0-67c44f37bd2b.jpg
    87,7 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
Bu plakayı ve çektiğiniz fotoğrafları polis memuruna verirseniz büyük ihtimalle hapis cezasına çarptırılırlar. Bence polise başvurun.
Ben bu ulkede polise guvenmiyorum. Aparmanda kapinin onun de ki bisikleti caldilar polise basvurduk. Etraftaki kamera kayitlarina bakmadilar. Baksalar bulurlardi o hirsizi. O bisiklet gitmistir. Bit pazarinda satilmistir bosver abla dediler. O hirsizi annem kapici zannetmis. APT icinde temizlik yapiyormus bisikleti orda gormus. Yani apartmana dadanan surekli iceri giren bir hirsiz. Ve o hirsiz hala icimizde dolaniyor. Yani aslinda Polisin onemsemedi kadar onemli bir konuydu.

Cok uzattik. Konumuza donelim. Hayvan haklarinda hapis cezasi yok. Para cezasi uygulanir 1000TL sadece. Buda iyi birseydir ama Polisin ugrasacagini hic zannetmiyorum. Boyle medyada Twitter da patlama yaparsa o zaman ilgilenirler.

Ustune Polis o 4 cocugu yakalasa bile biz carpmadik deme sanslari var. Malesef vidio kanit yok. Mahkemede rahatlikla inkar edebilirler. Biz nasil bu kadar eminiz? Soyledikleri yalanlardan.

Yalan 1- Son nefesini verdi bakmaniza gerek yok- hayvan nefes alip veriyordu yasiyordu gozler acikti

Yalan 2- Cenazemiz var hemen gitmemiz lazim - fotograflarin cekim saati 15:39 bu saatte cenaze namazi olmaz, cenaze namazlari oglen olur, pandemi dolasiyla butun cenazeler torenleri yasak cok yakin bile olsaniz goremessiniz, kadirli ve imamoglunda cenaze toreni de gormedim arabalar bir yere yigilir kalabaliktan anlardik

Yalan 3-Biz carpmadik - siz mi carptiniz sorusunu sorar sormaz biz carpmadik gitmemiz gerekiyor dediler ve panikle uzaklasmaya calitilar

Bunlari mahkemeye sunsak bile "bunlari biz soylemedik onlar uyduruyor" diyebilirler. Ses kaydimiz yok elimizde.

Ben bu ulkede polise guvenmiyorum. Aparmanda kapinin onun de ki bisikleti caldilar polise basvurduk. Etraftaki kamera kayitlarina bakmadilar. Baksalar bulurlardi o hirsizi. O bisiklet gitmistir. Bit pazarinda satilmistir bosver abla dediler. O hirsizi annem kapici zannetmis. APT icinde temizlik yapiyormus bisikleti orda gormus. Yani apartmana dadanan surekli iceri giren bir hirsiz. Ve o hirsiz hala icimizde dolaniyor. Yani aslinda Polisin onemsemedi kadar onemli bir konuydu.

Cok uzattik. Konumuza donelim. Hayvan haklarinda hapis cezasi yok. Para cezasi uygulanir 1000TL sadece. Buda iyi birseydir ama Polisin ugrasacagini hic zannetmiyorum. Boyle medyada Twitter da patlama yaparsa o zaman ilgilenirler.

Ustune Polis o 4 cocugu yakalasa bile biz carpmadik deme sanslari var. Malesef vidio kanit yok. Mahkemede rahatlikla inkar edebilirler. Biz nasil bu kadar eminiz? Soyledikleri yalanlardan.

Yalan 1- Son nefesini verdi bakmaniza gerek yok- hayvan nefes alip veriyordu yasiyordu gozler acikti

Yalan 2- Cenazemiz var hemen gitmemiz lazim - fotograflarin cekim saati 15:39 bu saatte cenaze namazi olmaz, cenaze namazlari oglen olur, pandemi dolasiyla butun cenazeler torenleri yasak cok yakin bile olsaniz goremessiniz, kadirli ve imamoglunda cenaze toreni de gormedim arabalar bir yere yigilir kalabaliktan anlardik

Yalan 3-Biz carpmadik - siz mi carptiniz sorusunu sorar sormaz biz carpmadik gitmemiz gerekiyor dediler ve panikle uzaklasmaya calitilar

Bunlari mahkemeye sunsak bile "bunlari biz soylemedik onlar uyduruyor" diyebilirler. Ses kaydimiz yok elimizde.
Mahkemede kendileri yapmadıklarını inkar etseler bile en yakın sürede kendileriyle çelişecekler. Çelişmeden yalan söyleyebilecek zekada olduklarını düşünmüyorum. Baksanıza adamlar 15:30'da cenazeye gidiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı