Adata SSD'den Boot edemiyorum

M.U.M

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Adata SU630 SSD'mden Boot edemiyorum. SATA 4 portuna takili olan SSD'me daha once Windows kurmustum ancak birincil SSD olarak kullanmiyordum. SSD'den Boot etmek istedim fakat SSD Boot seceneklerinde gozukmuyor. Windows'a girdigimde ise SSD'yi gorebiliyorum, veri alabiliyorum, veri yazabiliyorum. Ne yapmaliyim? (Anakartim: MSI B550 GAMING Plus)

1609100019346.png

1609099608634.png

Windows Boot Manager’ı BIOS’tan ilk sıraya almayı denediniz mi?

EFI dosyanız hasar görmüş gibime geldi, onarım yapmayı deneyebilirsiniz:

Windows Boot Manager’ı BIOS’tan ilk sıraya almayı denediniz mi?

Hayir, nasil alabilirim?
Edit: Yanlis anlammisim dediginizi, evet denedim ancak SSD orada da gozukmuyor.
EFI dosyanız hasar görmüş gibime geldi, onarım yapmayı deneyebilirsiniz:

Hocam eger yazilimsal bir hata ise bunu yerine SSD'yi sifirlasam da olur mu? Islem uzun geldi bana zaten SSD icersinde onemli hiçbir şey yok, yalnizca Windows kurulu.

Son düzenleme:
Kronik sorunlu bir SSD'ye sahipsiniz.

Kronik sorunlu bir SSD'ye sahipsiniz.

Farkindayim. Sorunumun cozumu nedir onu ariyorum.

Hocam, bu konuya bakabilirsiniz. Boot Manager olarak WD gözüküyor. Bunu değiştirmeniz gerekiyor.

Hocam, bu konuya bakabilirsiniz. Boot Manager olarak WD gözüküyor. Bunu değiştirmeniz gerekiyor.

Hocam tam olarak ne demek istedinizi anlamadım. Ben bildiklerimi söyleyeyim size, halihazırda kullandığım Kingston SSD de Boot Manager olarak gözüküyor. WD Blue sabit diski daha bugün taktım ama o gözüküyor Adata SSD neden gözükmüyor? Konuyu okudum ancak bir şey anlayamadım, siz anlatabilir misiniz?

Hocam, Kingston diski tam görememişim. Sonuç olarak bu diskin değişmesi gerekiyor. Boot Manager olarak Adata istiyorsanız konuda açıklama var.

Yeni konular

Geri
Yukarı