Adata SU 630 480 GB incelemesi

Selamlar, bundan 4 ay evvel hazır sistem aldım sistemin içinde Adata SU630 vardı değiştirmedim ilk defa kronik sorunlu bir SSD kullanmak istedim açıkçası.

İnceleme: 3.5 aydan beri her gün aktif olarak kullandım toplamda 8 TB veri okundu ve yazıldı. SSD sağlığı %93'e kadar düştü. SSD anlık olarak minimum 30 derece maksimum ise 41 derece aralığında çalışıyor. Eğer herhangi bir şey indirecek iseniz bilgisayarınızı kullanamayacaksınız.

Alacak arkadaşlar olabilir lütfen alternatif olarak Patriot, Apacer Panther, biraz da bütçe artırıp Samsung gibi markalar kullanırsanız sorun yaşamazsınız. Ben ise kullandığım SSD'yi değiştirdim. Lütfen Adata SSD almayın ve aldırmayın.

Aynı SSD aynı boyutta bende de var. 6 ay boyunca 9TB'lik bir yazma yaptım. Sağlığı hala %100. Yazma hızı kafasına göre takılıyor. Okuma hızı yeri geldiğinde vaat edilenin üzerini görebiliyor. Her bir tanesi kafasına göre takılan SSD modeli Adata SU630'dur.

Ben de aktif olarak HP S600 120 GB kullanıyorum ve 5TB veri yazılmasına karşın sağlığı hala %99 olarak görünüyor. Gerçi kendi uygulaması olmadığından bu yalnızca yazılan veriye göre belirlenen bir değer olsa dahi ben henüz bir performans düşüşü yaşamadım.

Bence direkt çöp diyelim :D.
Adata XPG serisi SSD sorunsuz ve alınabilir durumda. İndirim yakalandığında f/p bandına bile girebiliyor. Direkt çöp demek için (ki çöp diye nitelendirilen Rampage'nin bile bir kaç kaliteli ürünü varken) SU630 ve SU650 dışında daha fazla sorunlu model olması lazım.

Geri
Yukarı