Adata SU630 Firmware güncellemesi yapılmalı mı?

Zelaroth

Hectopat
Arkadaşlar ek olarak, Adata'nın SU630 SSD'sini aldım ve Toolbox programında Firmware Update var ve yapan arkadaşlardan fikir almak adına sormak istedim. Sizce güncelleştirme yapılması yarardan çok zarar mı getirir? Yoksa tam tersi durum mu yaşanır? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı zamanlarda firmalar göz göre göre güncellemelerle performans düşürme işine gidebiliyor, güzel bir soru olmuş bu, umarım bilgili biri yazar. Ben aynısını elektrikli scooterımda yaşayacaktım az kalsın. Güncellemeyle hızı düşürülecekti, aslında batarya taraflı bir sıkıntı varsa, önlem olarak bu güncellemeyi getirdiklerini de düşünmüştüm ama o güncellemeyi kurduktan sonra eski sürümlere dönmek mümkün olmuyordu artık. Hala batarya problemi değil, ticari hamle olduğunu düşünüyorum bu yüzden.

Arkadaşlar ek olarak, Adata'nın SU630 SSD'sini aldım ve Toolbox programında Firmware Update var ve yapan arkadaşlardan fikir almak adına sormak istedim. Sizce güncelleştirme yapılması yarardan çok zarar mı getirir? Yoksa tam tersi durum mu yaşanır? Yardımcı olursanız sevinirim.
Kronik sorunlu olarak nitelendirilen bir ürün güncelleme ile iyileşse dahi ben alınmamasından yanayım. Şahsi fikrim ürün değişimi/iadesi yapılmalı.

Kronik sorunlu olarak nitelendirilen bir ürün güncelleme ile iyileşse dahi ben alınmamasından yanayım. Şahsi fikrim ürün değişimi/iadesi yapılmalı.
Maalesef elimdeki bütçe buna yetiyor hocam, soruma cevabınız ne olmalı peki?
@PhemiusTR Kronik sıkıntı çoğunlukla SU650 serisinde oluyor. Onun da yeni varyasyonu var sanırım onda bir problem yok.

Konuya gelirsek, firmware güncellemesi yapmanı tavsiye ederim.
Teşekkür ediyorum o zaman yapacağım hocam.
Bazı zamanlarda firmalar göz göre göre güncellemelerle performans düşürme işine gidebiliyor, güzel bir soru olmuş bu, umarım bilgili biri yazar. Ben aynısını elektrikli scooterımda yaşayacaktım az kalsın. Güncellemeyle hızı düşürülecekti, aslında batarya taraflı bir sıkıntı varsa, önlem olarak bu güncellemeyi getirdiklerini de düşünmüştüm ama o güncellemeyi kurduktan sonra eski sürümlere dönmek mümkün olmuyordu artık. Hala batarya problemi değil, ticari hamle olduğunu düşünüyorum bu yüzden.
Teşekkür ederim yorumun için dostum, haklısın bazı şirketler için bu satış ve ticaret politikası haline gelmiş olabilir, kişiye performans düşüklüğünü kasten yaşatarak bunu kendi çıkarlarına kullanmak.. Benzer olay Iphone'da ortaya çıkmıştı. Eski telefon modellerine verdikleri güncellemelerin telefonları bilerek yavaşlattığına dair.
Yoksa kronik sorunlar olduğunu biliyordum da yine de Adata'nın güvenilir bir marka olduğunu ve boş bir marka olmadığını düşünüyorum. Bu açıdan bakacak olursak Toshiba'nın benzer fiyatlı SSD modelinde de ileri vadede yüksek sıcaklık değerleri görülmekte, anca Samsung EVO almak lazım ki sorundan temelli kurtulabilinsin ama Samsung EVO'nun 250 GB'ı şuanda 330-340 TL ve ben bu fiyata 480 GB ek sürücü için kurabileceğim bir SSD almışken bütçemi arttıramadığım için bu seçime yöneldim, yani biraz mecburiyetten.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı