ADATA SU650 120GB SSD Bozuldu mu?

Birkan Öztürk

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar selam. 6 ay önce ADATA SU650 120GB SSD almıştım. Şu son 1 aydır işletim sistemi çökmesi, açılışın aşırı yavaş olması PC'de takılmalar vs. çok meydana gelmişti. (Format attım düzelmedi) Bugün iyice gitti BIOS'ta falan görmedi SSD'yi. Ben de HDD'ye kurdum ve SSD'yi tekrar taktım. Gördü fakat böyle hatalar veriyor sebebi nedir? SSD mefta mı oldu? Yoksa ne yani sorunu?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    269,2 KB · Görüntüleme: 154
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    17,8 KB · Görüntüleme: 157
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    16,2 KB · Görüntüleme: 161
Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar selam. 6 ay önce ADATA SU650 120GB SSD almıştım. Şu son 1 aydır işletim sistemi çökmesi, açılışın aşırı yavaş olması PC'de takılmalar vs. çok meydana gelmişti. (Format attım düzelmedi) Bugün iyice gitti BIOS'ta falan görmedi SSD'yi. Ben de HDD'ye kurdum ve SSD'yi tekrar taktım. Gördü fakat böyle hatalar veriyor sebebi nedir? SSD mefta mı oldu? Yoksa ne yani sorunu?
Başınız sağolsun, aynı sorunu yaşadım, bende de oldu, kurtuluşu yok sanırım. İsterseniz ADATA SSD tool ile deneyin.

HD Tune ile sağlık testi,BAD Sector testi yapın.
Birde Crystal Disk Mark ile hız yapabilirmisiniz.
Birde benim anlamadığım bu SSD ye o kadar garanti veriyolar nasıl bu kadar çabuk bozulabilirki.

Ek: SSD ile alakalı sorunu çözdüm, ben kendi SSD'mi çalıştırdım, hiçbir mekaniğine dokunmadım, içini açmadım, sizinkiyle aynı durumdaydı. İsterseniz yardım edebilirim.

Dostlarım Crystal disk mark'ı denedim görmedi SSD'yi yapamadım testi vs. Arena bilgisayar sanırsam adata garantisi ile ilgileniyor bugün pazar arayamıyorum ondan ötürü yarın ulaşıp konuşacağım faturası falan var elimde çünkü. Bu arada gerçekten içini falan zaten açmam. Bir tek windows ve driverlerım, Msi anakart ve ekran kartım ile ilgili driverler yüklüydü geri kalanlar hep HDD'deydi. Nasıl oldu da bozuldu bilmiyorum. Eğer mefta olursa hiç düzeltemezsem el mahkum Samsung Evo 860 250gb alacağım. Çünkü SSD'siz gerçekten yavaşmış bilgisayar :(

Dostlarım Crystal disk mark'ı denedim görmedi SSD'yi yapamadım testi vs. Arena bilgisayar sanırsam adata garantisi ile ilgileniyor bugün pazar arayamıyorum ondan ötürü yarın ulaşıp konuşacağım faturası falan var elimde çünkü. Bu arada gerçekten içini falan zaten açmam. Bir tek windows ve driverlerım, Msi anakart ve ekran kartım ile ilgili driverler yüklüydü geri kalanlar hep HDD'deydi. Nasıl oldu da bozuldu bilmiyorum. Eğer mefta olursa hiç düzeltemezsem el mahkum Samsung Evo 860 250gb alacağım. Çünkü SSD'siz gerçekten yavaşmış bilgisayar :(
Geçmiş olsun. SSD'nin tadına varınca insanın HDD kullanası gelmiyor. Bide bu Laptop HDD'si ise.

Ek: SSD ile alakalı sorunu çözdüm, ben kendi SSD'mi çalıştırdım, hiçbir mekaniğine dokunmadım, içini açmadım, sizinkiyle aynı durumdaydı. İsterseniz yardım edebilirim.
Bende aynı durum oldu, bana yardımcı olur musun? Adata 240 GB disk.

bende aynı durum oldu bana yardımcı olurmusun adata 240 gb disk
Dediğim şeyi yaptıktan sonra SSD kendi kendine 1-2 güne tekrar bozuluyor. O SSD artık ölü. Ancak ADATA'nın servisine başvurabilirsiniz fakat sizin SSD'yi Belçika'ya yollamanızı istiyor, o da 15 tl falan tutuyor ama büyük ihtimalle yeni SSD veriyorlar.

Yada düz yeni SSD alın.

İçinde dosyalarım kaldı oyun dosyalarım ne yaptın onu açıklarsan garantiye göndericem sonr.

SSD'ler HDD'lerin aksine fiziksel bir parçaya sahip değildir, giden dosyalar asla geri getirilemez. Geçmiş olsun, garantiye verin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı