Adata XPG S40G 512 GB M.2 SSD okuma/yazma hızı çok düşük

Hamit Kaya

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba yakın zamanda bir PC topladım. Çok güzel içime sindi. Her şekliyle fakat M.2 SSD hızım ilk günler çok güzeldi. Standartı karşılar şeklide (3500/1800) idi. Modeli Adata XPG S40G 512 GB. Fakat şu sıralar SSD hızımın çok düştüğünü fark ettim 700/600 gibi bir şeylere döndü.

1607443719952.png

1GB standart Crystal disk mark testinde sonuç bu 16 MB yani en düşük testte normal gösteriyor ama onunla pek ilgilenmem gerektiğini sanmıyorum. Açıkçası sadece bu SSD'yi kullanıyorum. Başka depolamam yok. Yaklaşık 55 GB boş alan var. Sizce sorun nedir?

1607443868185.png

Hava akışının fena olmadığını düşünüyorum. Çok yükselmiyor ısısı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkada çalışan bütün programları kapatıp, deneyebilir misiniz? Aksi takdirde, garantiye yollamanız gerekiyor. Anakartta başka slot varsa, ona takmayı deneyebilirsiniz. Eğer sıkıntı varsa ve bu şekilde kullanmaya devam ederseniz, zamanla daha fazla düşebilir. Birde ısınmıyor demişsiniz, ısısını kontrol edebilir misiniz?

Merhaba yakın zamanda bir PC topladım. Çok güzel içime sindi. Her şekliyle fakat M.2 SSD hızım ilk günler çok güzeldi. Standartı karşılar şeklide (3500/1800) idi. Modeli Adata XPG S40G 512 GB. Fakat şu sıralar SSD hızımın çok düştüğünü fark ettim 700/600 gibi bir şeylere döndü.

Eki Görüntüle 770644

1GB standart Crystal disk mark testinde sonuç bu 16 MB yani en düşük testte normal gösteriyor ama onunla pek ilgilenmem gerektiğini sanmıyorum. Açıkçası sadece bu SSD'yi kullanıyorum. Başka depolamam yok. Yaklaşık 55 GB boş alan var. Sizce sorun nedir?

Eki Görüntüle 770646

Hava akışının fena olmadığını düşünüyorum. Çok yükselmiyor ısısı.
SSD'nin RGB'sini kapatıp öyle deneyin bir de.

güncelleme: okuduğum bi konuda bu model ssd nin ışıkları ssdyi ısıtıyor yavaşlatıyor denmişti kapattım bekledim soğuması tekrar denedim bu sefer 1300 e çıktı okuma hızım ama yine yeterli değil normalde 2800 fln normal karşılanıyordu
SSD'nin RGB'sini kapatıp öyle deneyin bir de.
denedim 1600 lere çıktı ama yeterli değil bence yinede
Arkada çalışan bütün programları kapatıp, deneyebilir misiniz? Aksi takdirde, garantiye yollamanız gerekiyor. Anakartta başka slot varsa, ona takmayı deneyebilirsiniz. Eğer sıkıntı varsa ve bu şekilde kullanmaya devam ederseniz, zamanla daha fazla düşebilir. Birde ısınmıyor demişsiniz, ısısını kontrol edebilir misiniz?
arkaplandakileri kapatıp denemiştim zaten ısısıda 45 lerde seyrediyor test sonrası

GÜNCELLEME (ÇÖZÜLDÜ):sorun tamamen benden kaynaklanıyormuş ssd me işkence çektiriyormuşum %90 üzeri kapasiteyi kullanmışım bende gittim oyun vs. sildim %72 ye düşürdüm şuanda max değerleri alıyorum rgb açık :)
1607499073248.png

konu hakkında yorum yapan herkese teşekkürler iyi günler dilerim...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı