Adata XPG Spectrix D80 8*2 RGB senkronize çalışmıyor

tumer3k

Centipat
Birinin ışığı birinden geç kalıyor. Yerlerini değiştirdim ama yine aynı RAM sorun çıkardı. Performans konusunda bir sorun yaşamadım ama RGB'nin böyle bir sorunu var. İnternetten aldım iade veya yeni ürün talebiyle uğraşmak istemiyorum zaten bayağı oldu alalı. Merakımdan soruyorum bu sorun önemli midir? Benim tek derdim performans, performans konusunda sıkıntı yaşatacak bir şey mi? Ben yaşamadım henüz ama belki fark etmedim ondan soruyorum sorun yaşatıp yaşatmayacağını.

Ben Corsair RGB RAM'lerimde aynı olayı yaşadım. Yazılımını indirmen gerekiyor ayarlaman için. XPG çok güzel bir marka ama yazılımı var mı varsa ne? Bilmiyorum, araştır derim. Bu arada bir problem söz konusu değil. Windows Bellek Tanılama muhabbeti vardı onu yaptığınızda sıkıntı yoksa yüzde 90 yoktur zaten.

Sitesinde RGB Sync App adında bir yazılımı var. Buradan halledebilirsiniz sanırım.
Tamam teşekkürler. Deneyeceğim ama sorunun bundan kaynaklandığını sanmıyorum. Biri diğerinden geç kalıyor sanki yetişemiyor gibi. Renk döngüsü aynı ama sadece hız farkı var. Biri diğerinden yavaş olduğu için aradaki fark sürekli artıyor. En son başa sarıyor aynı ışıklar denk geliyor tekrar yavaş yavaş aradaki fark gittikçe açılıyor. Yani yarış pistindeki 2 araçtan biri 20 km/s ile giderken diğeri 15 km/s ile giderse aradaki açılan mesafe gibi gittikçe aralarındaki mesafe açılıyor.

Tamam teşekkürler. Deneyeceğim ama sorunun bundan kaynaklandığını sanmıyorum. Biri diğerinden geç kalıyor sanki yetişemiyor gibi. Renk döngüsü aynı ama sadece hız farkı var. Biri diğerinden yavaş olduğu için aradaki fark sürekli artıyor. En son başa sarıyor aynı ışıklar denk geliyor tekrar yavaş yavaş aradaki fark gittikçe açılıyor. Yani yarış pistindeki 2 araçtan biri 20 km/s ile giderken diğeri 15 km/s ile giderse aradaki açılan mesafe gibi gittikçe aralarındaki mesafe açılıyor.
Tamam işte o bir sorun değil ben 4x8 olarak kullanıyorum RAM'lerimi yazılım yokken hepsi kafasına göre, bazıları geri kalıyor bazıları hızlanıyor :). Yazılımdan ayarlaman gerek bir şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı