Choose 3 stylish.

• Oy verenlerin toplamı
    181
S

Silinen üye 275377

Ziyaretçi
Resimdeki adaya kondunuz. Gerekli açıklamaları vereceğim, 3 şık seçim hakkınız var. Hangilerini isterdiniz?

Ada ile ilgili genel bilgiler;
Dünyada bir yerde ama neresi bilinmiyor adadan bakınca kara gözükmüyor sırf su.
İklim normal İlkbahar-Yaz-Sonbahar-Kış şeklinde. Yaz sıcak Kış soğuk geçiyor.
Adaya bir şekilde düştün, mevsim ilkbahar yani hava ılık yaşanabilecek seviyede.
Üstünde sadece ince kıyafetler var. Kısa kollu ve pantolon falan hafif hasar görmüş.
Ada'da yaşamaya yetebilecek kaynak mevcut fakat ulaşım tehlikeli.

Ada ile ilgili teknik bilgiler;
  • Yeşil renk = Ağaçlık alanlar. Bitki bol toprak elverişli.
  • Açık mavi = Yüzülebilen normal su güvenli gibi ama ne çıkacağı bilinmez.
  • Koyu mavi = Yüzülemeyen tehlikeli sular. Girilemiyor.
  • Kırmızı = Ölüm riski taşıyan kabile birliklerinin olduğu kısımlar.
  • Beyaz = Ağaç yok kısa çimler ve nadir olarak ot çeşitleri var. Toprak verimsiz.
  • Sarı = Ölümcül zehirli bitkiler.
[Resimden sonra bir kaç bilgi daha paylaşacağım anket seçiminizi öyle yapın.]

ada.png

Önemli bir şey söyleyeyim resimde en sağda Kıyı ve Uçurum yazıyor. İşte kıyı tarafından suya ulaşabiliyorsun ama uçurum kısmından aşağı iniş yok çünkü uçurum. Mesela derindeki mağaraya ulaşamıyorsun. Yandan yüzerek de geçiş yok tehlikeli sularda olduğu için. Aynı şekilde soldaki küçük adaya da yüzerek geçilmiyor. Yandan geçmeye kalksan hem çok yol var hem de zulüm olur kalp dayanmaz. "Sen !" olarak gösterdim ama o kadar büyük değilsin, tam tersine ada büyük sen küçüksün.

Sağdaki kule > Yüksekte kapalı sıcak bir alan tüm adayı üstten görüyor. Uçak iskeleti, uçak parçaları, dolu jeneratör ve çeşitli makine donanımları var. Kesici veya delici aletler dahil tonla mühimmat hatta silah bile olabilir. Anlayan birisi birleştirip kendi ufak uçağını yapabilir.

Alttaki turuncu ada > Ufak bir ada hiçbir yere bağlantısı yok. İçinde santral var. Sınırsız hipernet ve yüksek donanımlı ileri seviye bilgisayarlar ve teknolojik aletler ile dolu bir ada. Sinyal sıkıntısı yok.

Derindeki mağara > Tüm adanın en güvenli yeri. Kimse inemez. Gece yatmak için daha güvenli bir alan yok. Karşısında tehlikeli sular olsa da içinde içilebilecek kadar temiz kaynak suyu vardır su ihtiyacını buradan giderebilirsin. Ateş de yakabilirsin zaten kimse inemez uçurumda.

Kayalık Alanlar > Büyük vahşi hayvanlar ve kartal gibi yırtıcı kuş türlerinin ikametgah adresi burasıdır. Zemin sert taşlarla karışmış kum ile örtülü etrafta büyük kayaların olduğu sıkıntılı bir yerdir. Rakım olarak sağdaki kuleye yakın bir yüksekliktedir. Nadir ağaç vardır, onlar da ölü ağaçtır içindeki oyuklardan yılan mı çıkar böcek mi bilinmez.

Soldaki küçük ada > Büyük adanın çeyreği kadar olmasına rağmen tüm her tarafı sınırlar dahil meyve ağaçları, verimli toprak zemin ve birbirinden çeşitli bitkiler tarafından örtülüdür. Zararlı materyal yoktur. Ziyan hayvanları da yoktur. Sincap ve Ceylan gibi hayvanlar nadir de olsa rastlanır. Gerçek bir Forest'tir. Ulaşımı zor ama Cennet gibi bir mekandır.

Kırık köprülerden anketteki "onarılsın" seçeneği dışında geçilemiyor bilginiz olsun 🙂

ada.png

Kırık köprü 1 ve 2 onarılsın dedim. 3. seçenek ise yerlilere hükmetme yeteneğini seçtim. Yerlilere hükmedersem ihtiyacım olan her şeyi sağlayabilirler bana. Ayrıca turuncu ada ve diğer küçük ada ile çeşitli stratejiler kurabilirim o gerekli ekipmanları yerlilerden aldıktan sonra.

Yerlilere hükmetme, 2 yıl boyunca su ihtiyacını karşılayacak. Bu çok önemli çünkü "Derindeki mağara" hariç içme suyu hiçbir yerde yok. Bu yüzden tırmanma halatını seçtim nasıl olsa çok kalacağım adada 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı