Rehber Adblock tavsiye edilen ayarlar

Adblock benim tavsiye ettiğim bir uzantı değil. Çünkü bu uzantı belirli bir para karşılığı reklam ve izleyicileri göz artı etmeyi kabul ediyor. Yani tamamen kullanıcı gizliliğine saygılı değil. Bu yüzden herkese Ublock Origin tavsiye ediyorum. Ama ben halen Adblock kullananlar gördüğümden, en ideal verimi alacağını ayarlar hakkında sizi bilgilendireyim dedim.


Adblock ayarlarını kurcalayınca fark ettim. Adblock yüklendiği zaman reklam engelleyen ayarları açmıyor. Reklam engelleme uzantısı olarak reklam yapan bir uzantının, böyle bir şey yapması aslında kalitesizliğini gösteriyor. Neyse resimde gösterdiğim ayarları yaparak, Adblock en verimli şekilde faydalanabilirsiniz. Bu arada arayüz alt kısmında Türkçe çevirenlerin adı yazıyor. Ama uzantı tarayıcı ayarlarım Türkçe olmasına rağmen İngilizce arayüz ile çalışıyor.

Screenshot_1.png


Yeşil olarak işaretlediklerim bazı siteleri bozabilir. Ben şahsen açmanızı öneririm. Sorun yaşadığınız sitede Adblock uzantısını ayrıca kapatıp, tekrar açabilirsiniz.

Screenshot_2.png


Ublock Origin göre sadece kaynak tüketimi değil. Reklam engelleme konusunda da halen yetersiz. Kozmetik filtreler diye bir özelliği yok. Kozmetik filtreler: Reklamların engellendiği alanları gizleyen bir filtre. Yani reklam olan yerin boş kalmasını önlüyor. Ayrıca reklam engelleyici kapatın uyarısını en basit sitelerde bile atlayamıyor.

Adblock testi:

Screenshot_3.png


Ben halen bu uzantıyı tavsiye etmiyorum. Ublock Origin ya da AdGuard tavsiye ederim.
 
Son düzenleme:
Katılım
4 Mayıs 2020
Mesajlar
712
Çözümler
1
Yer
Antalya
Bu uzantının istediği izinlere bakın.
1613327988152.png


Ublock Origin Ve Adguard'ın izinleri.
1613328059070.png

1613328100235.png


Adblock kullanmayın kullandırtmayın. Yaratıcı bi isim bile bulamamışlar.
 
KS
Darktower

Darktower

Gigapat
Katılım
23 Temmuz 2014
Mesajlar
9.352
Makaleler
13
Çözümler
181
Adguard tavsiye edilen ayarlar gelsin bence. @Darktower


Eki Görüntüle 771278
 

Semdulge

Hectopat
Katılım
30 Eylül 2015
Mesajlar
103
Çözümler
1
Uzun zamandır Opera'nın kendi reklam engelleyicisini kullanıyordum ancak istediğim gibi verimli çalışmıyordu. Önerin üzerine uBlock Origin deneyeceğim. Teşekkürler.
 
KS
Darktower

Darktower

Gigapat
Katılım
23 Temmuz 2014
Mesajlar
9.352
Makaleler
13
Çözümler
181
Malware Protection filtresi önceden güncelleme almıyordu. Şimdi tamamen kaldırmışlar. Tekrar ayarları kurcalayıp test yaptım bu sefer ''100'' puan aldı. Tabii oradaki teste odaklı kalmayın. En azından teste göre çoğu reklamı engelliyor. Ama kozmetik filtrelerin yoksunluğu ve bazı sitelerde reklam engelleyici kapatın uyarı pencerelerini kaldıramıyor.

Screenshot_4.png
 
Yukarı