Adguard DNS Güvenlik, Gizlilik ve Reklam Engelleme

Adguard DNS'in size sunduğu hizmetler şunlardır:
  • Şifreleme – Üçüncü tarafların gezinme hareketleriniz hakkında casusluk yapmasına izin vermez.
  • Reklam engelleme – Reklamları ve izleme sunucularını engeller.
  • Güvenlik – Bilinen zararlı yazılım ve kimlik avı alan adlarını engeller.
  • Günlük kaydı yok – DNS sorgu günlüklerinizi saklamaz.
  • Yetişkinlere yönelik siteleri engelleme* – Müstehcen siteleri engeller.
  • Güvenli arama* – Arama motorlarını ve YouTube'u güvenli arama yapmaya zorlar.
*Sadece Adguard Family DNS adresinde çalışır.

Kendi Tecrübem: Eskiden AdGuard DNS kullanmıştım, yavaş olduğunu ve daha çok Rus sitelerini arama sonuçlarında ön plana çıkardığını hatırlıyorum, bu nedenle kullanmaktan vazgeçmiştim. Sanırım kendilerini biraz daha geliştirmişler, büyük bir şirket olmamalarına rağmen birçok konuda gayret sarf ettiklerini görüyorum.

Bugün tekrar göz attığımda, İstanbul sunucularını açtıklarını fark ettim. Hız olarak Cloudflare yakın değerler veriyor diyebilirim. Reklamları engellemesi, güvenliği artırıması da eklenince gayet faydalı bir DNS adresi oluyor.

Screenshot_1.png

Ayrıca Next DNS gibi kendinize ait DNS ve bu DNS özelleştirme sunacaklar. Şu anlık betada test ediliyor.

Screenshot_2.png

Hocam bir soru sormak istiyorum. Şimdi ben bu programı indirip DNS'yi aktifleştirirsem örneğin YouTube televizyondaki reklamları da engelleyebilir miyim?

Hocam bir soru sormak istiyorum. Şimdi ben bu programı indirip DNS'yi aktifleştirirsem örneğin YouTube televizyondaki reklamları da engelleyebilir miyim?
YouTube reklamları için yetersiz kalır. Ama AdGuard ve Next DNS'in ücretli sürümleri var. Bunları satın alıp, bazı filtreleri açarak reklamlardan kurtulabilirsiniz. Ama YouTube için Premium almak daha mantıklı.

Ben aile paketini alıyorum ve kesinlikle değiyor. YouTube tarayıcıdan daha fazla kullandığımız bir ürün olduğundan, parasının hakkını kesinlikle karşılıyor.

Next DNS yıllık fiyatı 130 ₺ denk geliyor. YouTube'dan bağımsız test amaçlı alınabilir. Telefon uygulamaları vb. genel reklamları engeller. AdGuard'ın ücretsiz reklamları da bunu engelliyor. Ama belirteyim bazı uygulamalar, siteler, 3D güvenlik arayüzleri vb. reklam engellemeden dolayı çalışmayabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı