Adım Adım Windows 8 Kurulumu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Herkese iyi günler,

1- Dil ve klavye seçenkleri penceresinden istediğiniz dil ve klavyeyi seçin.

2- Windows kurulumu için ürün anahtarı girmeniz isteniyor. Aşağıdaki ürün anahtarını girin ve İleri'ye basın.

Resim1.jpg

Ürün Anahtarı TK8TP-9JN6P-7X7WW-RFFTV-B7QPF

3- Lisans koşullarını kabul edin.

Resim5.jpg

4- Özel : Yalnızca Windows'u yükle (Gelişmiş) 'e tıklayın.

Resim4.jpg

5- Sürücünün yükleneceği harddisk'in bölümünü seçmemiz isteniyor. Eğer bilgisayarınız hiç bölüme ayrılmamıssa "Yeni" diyerek bölüm oluşturabilirsiniz. Ya da Windows 8 yüklemek istediğiniz bölümü daha önce ayarladıysanız üzerine gelin ve ileriye tıklayın.

Resim3.jpg

6- Windows 8 Kurulumu başlayacak. Sistem birkaç kez yeniden başlatılabilir. Windows 8 yüklenirken diğer işlerinizle ilgilenebilirsiniz.

Resim2.jpg

Resim17.jpg

7- Yükleme tamamlandıktan sonra temel ayarları yapmanız için çeşitli ekranlar gelecek. Kişiselleştir kısmında Metro arayüzü için istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Bilgisayar adı kısmını doldurup ilerleyin.

Resim16.jpg

8- Hızlı ayarları kullan ve özelleştir diye iki seçenek karşınıza çıkacak. Özelleştir'i seçin.

Resim15.jpg

9-Yükleme internete bağlı olup olmadığınızı algılıyor. İnternete bağlanırsa bilgisayarınızda ağ paylaşımını açmak isteyip istemediğiniz soruluyor. Ev ortamındaysanız paylaşımı açabilirsiniz. Ama internete internet kafe gibi ortak kullanım alanlarından bağlanıyorsanız paylaşımı açmayınız.

Resim14.jpg

10- Bu kısımda güncelleştirme ve güvenlik ayarları var. Windows Update'nin güncelleştirme seçeneklerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca Windows Update aracılığıyla bilgisayarınızın donanımlarının güncel sürücülerini de alabilirsiniz. SmartScreen filtresinin açık durmasını öneririm.

Resim13.jpg

11- Bu kısımda Microsoft'a bilgi göndermek isteyip istemediğiniz soruluyor. Hepsi kapalı işaretli olarak geliyor zaten. Devam edin.

Resim12.jpg

12- Sorunların çözümüne çevrimiçi bakılıp bakılmayacağına karar vermeniz isteniyor. Tavsiyem KAPALI olarak seçilmesi. Çünkü tamamıyla gereksiz olan bu hizmet size pek de bir çözüm sunmuyor :) Bilgileri uygulamalarla paylaş kısmındaki seçeneklerin de KAPALI olarak seçilmesini tavsiye ederim.

Resim11.jpg

13- Bu kısımda Metro arayüzünde oturum açmak için bir Microsoft hesabı oluşturmanız isteniyor. Sunduğu avantajlar pek işinize yaramayabilir. Bu yüzden aşağıda yer alan Microsoft Hesabı olmadan oturum açın kısmına tıklayın.

Resim10.jpg

14- Yerel Hesap'ı seçin.

Resim9.jpg

15- Bilgisayarınızın kullanıcı adını ve parolasını girin.

Resim8.jpg

16- İşte Metro arayüzü. Sol alttaki Masaüstü yazan yere tıklayarak masaüstüne gelebilirsiniz.

Resim7.jpg

17- Masaüstünde fark edeceğiniz gibi başlat menüsü yok. Bu adresten ViStart Download - Softpedia programı indirip başlat menüsüne kavuşabilirsiniz.

Resim6.jpg

Ve Windows 8 artık sizin ellerinizde. İstediğiniz gibi test edebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Paylaştığın ürün anahtarı orjinal mi? Bunu yazarsak para vermeden orjinal windows 8 mi kurmuş oluyoruz?

USB'den kuruluma geçtim şuan keylerin hiç birini kabul etmiyor. Win 7 gibi sonra gireriz yaptırmıyor. En üstteki 64bit yandex tek link olanı indirdim. Telefondan yazıyorum ne yapmalıyım? Bilgisayar tıkandı iki arada bir derede kaldım.

Çalışan bir key bulmalısınız. Ayrıca Windows 8 de sonradan girme şansınız yok kurulum sırasında girmelisiniz. Bildiğim kadarıyla forumda key paylaşmak yasak.

Edit: yöneticilerin dikkatine KEY iptal olmuş kabul etmiyor. Netten rastgele bularak aktivasyon ekranını zor bela geçtim bilginize. En kısa sürede orijinal alacağım önce deneyelim.

Bu videoyu'da ekleyelim buraya.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı