Adobe Photoshop 2020 donuyor

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Adobe Photoshop 2020'de 1200*1800 yeni sayfa açınca veya bir görseli 1200*1800 boyutuna ayarlayınca, bilgisayarın belleği doluyor. Ve bir anda donuyor. Oluşturduğum dosyanın boyutu büyük olduğu için oluyor farkındayım, bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    96,2 KB · Görüntüleme: 86
  • 2.jpg
    2.jpg
    105,8 KB · Görüntüleme: 63
Sistem özelliklerinizi paylaşın. Ayarlardan grafik kartı olarak harici kartınızı seçin.

CM olarak açmışsın sayfayı. Neredeyse bir çocuk boyu kadar. Bir zahmet kassın. Piksel yap açarken.
Donmaması gerekiyor. O zaman insanlar nasıl 4K çalışma yapacak? 4K dediğimiz boyutun cm cinsinden çevrimi sonucu 101.6 x 57.15 cm elde ediliyor. Neredeyse sizin tabirinizle çocuğun iki katı.

Sistem özelliklerinizi paylaşın. Ayarlardan grafik kartı olarak harici kartınızı seçin.

Donmaması gerekiyor. O zaman insanlar nasıl 4K çalışma yapacak? 4K dediğimiz boyutun cm cinsinden çevrimi sonucu 101.6 x 57.15 cm elde ediliyor. Neredeyse sizin tabirinizle çocuğun iki katı.
Tekrar baktımda 1200 cm yazyıyor? 1KM.

CM olarak açmışsın sayfayı. Neredeyse bir çocuk boyu kadar. Bir zahmet kassın. Piksel yap açarken.
Cahilliğimi mazur görün az önce fark ettim ben de :) bir soru daha sorabilir miyim ?
Görüntü boyutun da 72 dpi olarak ayarladığım görseli kaydedince 183 dpi oluyor sebebi nedir

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    51,2 KB · Görüntüleme: 49
  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    37,2 KB · Görüntüleme: 53
Cahilliğimi mazur görün az önce fark ettim ben de :) bir soru daha sorabilir miyim ?
Görüntü boyutun da 72 dpi olarak ayarladığım görseli kaydedince 183 dpi oluyor sebebi nedir
Biri çalışmanın çözünürlüğü, diğeri ise fotoğrafın çözünürlüğü diye biliyorum. Kaydedince istediğiniz çözünürlükte kaydeder.

Tekrar baktım da 1200 cm yazıyor? 1 km.
1200 cm lik çalışma oluşturulmamış olarak gözüktüğü için onu ele almamıştım. 1200 piksellik bir çalışma yapılmış. 42 cm'lik de yapılmış olduğu için 1200 cm lik çalışmayı açmıştır diye düşünmedim. :D

Biri çalışmanın çözünürlüğü, diğeri ise fotoğrafın çözünürlüğü diye biliyorum. Kaydedince istediğiniz çözünürlükte kaydeder.
DPI ise inç başına düşen nokta sayısıdır. Dots per inch.

Geri
Yukarı