Adobe Photoshop ve lightroom çöküyor

Nipek

Femtopat
Herkese merhaba,
Bugün Adobe programlarını Full package satın aldım. Creative Cloud yüklendi.
Yavaş yavaş programları sırasıyla yüklemeye başladım.
Photoshop(ve eklentisi camera RAW) ve lightroom yüklendi, Cloud'dan açıp giriyorum ama.
Photoshop'ta fotoğraf açabilmeme rağmen camera RAW'da açmaya çalışınca crush report sorunu çıkıyor ve program tamamen kapanıyor.
PS program kapanmadan evvel crush report edilsin mi diye soruyor, Evet'e basınca beni şu Link'e yönlendiriyor:
.
Lightroom ise açılıyor(her iki lightroom ve LR Classic'te de),fotoğraf açıyorum, edit kısmına geçmeye çalıştığımda programda.
Crush report sorunu çıkıyor ve tamamen kapanıyor.
LR program kapanmadan evvel crush report edilsin mi diye soruyor, Evet'e basınca beni şu Link'e yönlendiriyor:
.
Adobe Premier Pro yükledim, onda da video açamıyorum(New project open dediğimde masaüstündeki Video'yu görmüyor),
System issues found diyor, unsupported video Driver uyarısı gösterip beni şu Link'e yönlendiriyor:
.

Arkadaşlar kısaca ben bilgisayar, işletim sistemi, düzeltme konularında iyi değilim,
Oku oku oku beynim patladı, sadece bir işlemi yapmam bile en az yarım saatimi alıyor.
Bilgisayarcıya götürdüm(mahalle bilgisayarcısı) anlamadı, düzeltemedi, bana nedenini de söyleyemedi.
Bunu düzeltebilecek bir bilgisayarcı önerebilir misiniz ya da en azından nedeni nedir, çözümü nedir?
Lütfen yardım edin, başım ağrıyor, beynim patladı :(
herkese şimdiden iyi hafta sonları...

Dosya Ekleri

• DSC_1049.JPG
    DSC_1049.JPG
    2,9 MB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Desteklenmeyen ekran kartı olarak hata alıyorsunuz. Sürücüler güncel değilse güncelleyin. Ekran kartı belleği yetmiyor da olabilir GT720 için. Yada RAM gereksinimi karşılayamıyor da olabilirsiniz. Bunları tekrar gözden geçirin.

Intel HD Graphics 4000 için şuradan, nvidia GT720M için şuradan işletim sisteminize uygun sürücüleri indirin ve kurun, temiz kurulumla kurmanızı öneririm. Bu işlemlerden sonra da sorun çözülmezse büyük ihtimalle cihaz donanımı yetersizdir.

Düzenleme: Mahalle bilgisayarcılarına (güvenilir veya tanıdığınız değilse) bilgisayarınızı emanet etmeyin.

Hocam aynı sorun bende de vardı zar zor yabancı kaynaklardan buldum çözdüm... Camera Raw Tercihleri > Performans'a gidin oradan grafik işlemcisini kullanın: KAPALI konuma getir... sorun çözülür... anamı ağlattı ....

Geri
Yukarı